Zamknij

Brak danych z powiatu jarocińskiego o osobach na kwarantannie i hospitalizowanych. Wiemy, dlaczego (ANKIETA)

14:25, 19.11.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce Starostwo Powiatowe w Jarocinie podaje dane dotyczące jej rozwoju na naszym terenie. Trzy dni temu zmieniło sposób raportowania. Został on okrojony. Pozbawiony – jak się wydaje – dość istotnych informacji dla mieszkańców powiatu. Skąd ta zmiana?

 

Starostwo Powiatowe w Jarocinie codziennie po 12:00 na swoim profilu w mediach społecznościowych publikowało dane dotyczące zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Z wpisu można było dowiedzieć się, ile osób jest zakażonych, ile zmarło, a ile ozdrowiało na w naszym rejonie od początku epidemii w Polsce. Ile osób jest hospitalizowanych. Ilu mieszkańców przebywa danego dnia na kwarantannie – sumarycznie oraz z rozbiciem na poszczególne gminy, a także, ilu znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Dane przekazywała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarocinie. Tak było od marca – początku epidemii Sars-CoV-2 w Polsce – do 15 listopada.

16 listopada zmienił się sposób raportowania przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie o koronawirusie na naszym terenie. Od tego dnia posty publikowane są na podstawie danych z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Tym samym znajdują się w nich informacje o osobach zakażonych, aktywnych przypadkach, dobowym przyroście oraz zgonach na naszym terenie. Brakuje za to wiadomości o aktualnej ilości mieszkańców powiatu jarocińskiego przebywających na kwarantannie oraz o tym, ilu z aktualnie zakażonych Sars-CoV-2 znajduje się w szpitalach. Dlaczego zrezygnowano z podawania tych danych?

- Nie do nas należała ta decyzja. Sanepid nas poinformował, że nie będą już oddzielnie raportować, ponieważ raport ma być na tę samą godzinę, zgodny z raportem wojewody. Wcześniej były takie rozbieżności, że wojewoda robił (statystykę - przyp. red.) z dnia do tyłu, a my ze stanu na 12:00. Nas tylko Sanepid poinformował, że rezygnuje z raportowania takiego, jakie było do tej pory i prosi nas, aby raporty pobierać ze strony urzędu wojewódzkiego – tłumaczy Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

Porównajcie sami:

Zapraszamy też do wzięcia udziału w naszej ankiecie.

Twoim zdaniem, który sposób raportowania o epidemii koronawirusa w powiecie był lepszy?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
ten używany do 15 listopada 100%
ten używany od 16 listopada 0%

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz