Zamknij

Nauczycielka z koronawirusem. Ponad 100 uczniów na kwarantannie

10:29, 10.09.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna szkoła w gminie Jarocin przeszła na nauczanie hybrydowe. Po ZSP nr 2, w której jeden z uczniów ma koronawirusa, teraz przyszedł czas na Szkołę Podstawową nr 5 w Jarocinie. Tam dodatni wynik na COVID-19 otrzymała jedna z nauczycielek. Razem z nią na kwarantannę trafili uczniowie trzech klas i ponad 10 nauczycieli.

 

Informacje o tym, że u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie wykryto koronawirusa potwierdza Marek Durczak, dyrektor placówki.

- Pani po prostu zrobiła sobie badania (niezwiązane z koronawirusem – przyp. red.). W związku z tym, że otrzymała dodatni wynik testu musieliśmy zawiesić zajęcia. Trzy klasy oraz dzieci ze świetlicy trafiły na kwarantannę. Razem 123 uczniów. Także 13 nauczycieli – informuje Marek Durczak.

Na kwarantannę trafili uczniowie z klas VI, VII i VIII. Będą na niej przebywali do 19 września. Przez ten czas wprowadzono im nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie przychodzą do szkoły.   

- Nie ukrywam, że jest bardzo trudno. Wczoraj siedzieliśmy do 22:00. Ci nauczyciele, którzy nie są na kwarantannie pomagają nam jak mogą. Co prawda dzisiaj jest mniej uczniów niż powinno być, ale myślę, że z każdym kolejnym dniem będzie lepiej. Staramy się, żeby było bezpiecznie. Odkażane są wszystkie klasy, powierzchnie płaskie, klamki. Robimy to właściwie cały czas. Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano odkażona została cała szkoła. Gdy uczniowie wychodzą na przerwy, poszczególne klasy od razu też są dezynfekowane – mówi dyrektor SP nr 5 w Jarocinie.

Marek Durczak informuje, że zakażona nauczycielka była zatrudniona tylko w prowadzonej przez niego szkole.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz