Zamknij

Osoba z koronawirusem (była) w jarocińskim szpitalu

13:14, 09.09.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował dzisiaj o 32 nowych osobach zakażonych koronawirusem w Wielkopolsce. Wśród nich znalazła się jedna osoba z powiatu jarocińskiego. Hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie. Zadzwoniliśmy do prezesa lecznicy. Nie spodziewaliśmy się tego, co od niego usłyszeliśmy.

Portal

ejarocin.pl

Napisał o tym

pierwszy

32 nowe osoby z dodatnimi wynikami testu na COVID-19 znalazły się w dzisiejszym raporcie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącego zakażeń koronawirusem na terenie naszego województwa. Wśród nich pojawiła się jedna osoba z powiatu jarocińskiego. To 55-letni mężczyzna. W rubryce „Hospitalizowany tak/nie, nazwa szpitala, pobór próby” urzędnicy wpisali „SPZOZ Jarocin”. Zadzwoniliśmy więc do prezesa Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Chcieliśmy zapytać o pacjenta. Takiej odpowiedzi się nie spodziewaliśmy.

- To już jest osoba zmarła. Trafiła do nas w poniedziałek. Zrobiliśmy jej test na COVID, trafiła do izolatki. Działaliśmy zgodnie z procedurą. Nie zdążyliśmy przewieść jej do Poznania – mówi Henryk Szymczak.

Prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie skierował nas do „epidemiolożki” – Urszuli Kubiak.

- Pacjent zmarł zaraz w poniedziałek wieczorem. Po tym jak do nas trafił miał pobrany test na koronawirusa. Jak przy każdej infekcji układu oddechowego. Od początku był izolowany w oddziale izolacyjnym. (Szpital w Poznaniu im. – przyp. red.) Strusia bierze do siebie już osoby zakażone, a to był pan podejrzany. Czekaliśmy za wynikiem. Był w ten sam dzień, co prawda w późnych godzinach. Jak przyszedł wynik, pacjent już zmarł. My mamy 24 godziny na zgłoszenie choroby zakaźnej i zaraz na następny dzień (we wtorek - przyp. red.) był zgłoszony zgon z powodu choroby zakaźnej – informuje Urszula Kubiak, kierownik centrali sterylizacyjnej w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie.

Tym samym mężczyzna jest 64. osobą z powiatu jarocińskiego, u której wykryto zakażenie Sars-CoV-2. Równocześnie jest on także piątą osobą z naszego terenu, która przegrała walkę z COVID-19. W statystykach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego widnieje dopiero od dzisiaj. Jako zakażony. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz