Zamknij

Uczeń jednej z jarocińskich szkół z koronawirusem. Jego koledzy i koleżanki z klasy na kwarantannie

16:14, 07.09.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Od kilku dni docierały do nas wiadomości o tym, jakoby w jednej ze szkół na terenie Jarocina wykryto koronawirusa. Zweryfikowaliśmy te informacje. Jak to bywa z plotkami – i w tej znalazło się ziarno prawdy.

Portal

ejarocin.pl

Napisał o tym

pierwszy

Podczas weekendu docierały do nas informacje, które można by streścić w jednym zdaniu: „W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie jest koronawirus”. Mówiło się o kilkunastu uczniach, którzy mieli trafić na kwarantannę. Z prośbą o odniesienie się do tych plotek zadzwoniliśmy dziś do dyrektora największej szkoły w powiecie jarocińskim.

- To nie jest plotka. Jedna klasa jest na kwarantannie. To pierwsza klasa liceum. 30 osób wraz z rodzinami – mówi nam Witold Bierła, dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie.

Ich kwarantanna ma trwać do piątku, 11 września. Jeśli wszystko będzie dobrze, uczniowie w poniedziałek, 14 września wrócą do szkoły. Aktualnie uczą się zdalnie. Jak doszło do tego, że trafili na kwarantannę?

- Na rozpoczęciu roku był uczeń, u którego (później – przyp. red.) wyszedł pozytywny test na koronawirusa, więc Sanepid zadecydował o skierowaniu klasy na kwarantannę – tłumaczy Witold Bierła.

Zakażony uczeń ZSP nr 2 w Jarocinie jest mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego. Jak udało nam się dowiedzieć, był obecny wyłącznie na rozpoczęciu roku szkolnego. Kolejnego dnia już nie przyszedł do szkoły. Dzięki temu pozostałe klasy w ZSP nr 2 mogą teraz mieć lekcje według ustalonego planu zajęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz