Zamknij

60. osoba z powiatu jarocińskiego z pozytywnym wynikiem na COVID-19

11:35, 03.09.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował dziś o 49. nowych osobach z Wielkopolski, u których wykonane testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Wśród nich znalazła się jedna z powiatu jarocińskiego.

 

Do 60. dotarła liczba osób z powiatu jarocińskiego zakażonych koronawirusem od początku pandemii. Aby ją osiągnąć wystarczyło jedno zakażenie, ponieważ do tej pory koronawirus zaatakował już 59. mieszkańców powiatu jarocińskiego. Poinformował o nim dzisiaj Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

- To 24-letni mężczyzna z powiatu jarocińskiego. Nie jest hospitalizowany. Przebywa w izolacji domowej – podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

To nie jedyne zakażenie w tym tygodniu na naszym terenie. W niedzielę, 30 sierpnia także jedna osoba z powiatu jarocińskiego dowiedziała się, że ma dodatni wynik testu na COVID-19.

- To 30-letni mężczyzna. Nie jest hospitalizowany. Przebywa w izolacji domowej – podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

43 osoby z powiatu jarocińskiego już pokonały koronawirusa. Liczba zmarłych nie zmienia się od pierwszych tygodni epidemii w Polsce. Nadal są to wyłącznie trzy osoby. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 5.830 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1.764 są aktywne. 226 osób zmarło, a 3.840 ozdrowiało.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz