Zamknij

46. osoba z powiatu jarocińskiego zakażona koronawirusem

13:11, 07.08.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Przez ostatni tydzień ilość stwierdzonych dobowych zakażeń koronawirusem pobijała kolejne rekordy. W wykazach mieszkańców Wielkopolski chorych na COVID-19 na szczęście próżno było szukać mieszkańców powiatu jarocińskiego. Aż do dziś. Gdy padł – jeszcze nie tak dawno wydałoby się kompletnie nieosiągalny – rekord nowych i potwierdzonych zakażeń w ciągu doby.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 809 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o ponad 70 osób więcej niż wczoraj. Najwięcej zakażeń – 259 odnotowano w województwie śląskim. Na drugim miejscu z wynikiem 144 chorych znalazło się województwo małopolskie, a na trzecim – ze 104 osobami – województwo mazowieckie. Wielkopolska w tym rankingu uplasowała się na czwartym miejscu. Ex aequo z województwem łódzkim i wynikiem 46 stwierdzonych przypadków zakażenia Sars-COV-2 w ciągu doby. Wielkopolski Urząd Wojewódzki podaje informacje o 48 osobach z naszego województwa.

Wśród Wielkopolan, u których przeprowadzone testy wykazały COVID-19 znalazła się jedna osoba z powiatu jarocińskiego.

- To 35-letni mężczyzna. Nie jest hospitalizowany. Przebywa w izolatorium – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Jest on 46. osobą w powiecie jarocińskim, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem od momentu rozpoczęcia epidemii w Polsce. To pierwsza informacja o zakażeniu od 10. dni. W tym czasie na naszym terenie z COVID-19 ozdrowiało aż 10 osób. Tylko wczoraj trzy.

- To kobiety w wieku 42, 47 i 88 lat – podaje Elżbieta Wejman, rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie.

Liczba zgonów z powodu koronawirusa wśród mieszkańców powiatu nie zmieniła. się To nadal trzy osoby, które zmarły na początku epidemii.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz