Zamknij

Takich statystyk Ministerstwa Zdrowia nie było od początku pandemii koronawirusa w Polsce

11:41, 04.08.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia informowało o 575 przypadkach, w niedzielę o 548, w sobotę o 658, w piątek o 657, a w czwartek o 615. Dzisiaj te wszystkie liczby są już mało ważne. Polska ma nowy dobowy rekord potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. 

 

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. To: 222 osoby z województwa śląskiego, 94 osoby z województwa wielkopolskiego, 88 osób z województwa małopolskiego, 49 osób z województwa mazowieckiego, 47 osób z województwa dolnośląskiego, 41 osób z województwa podkarpackiego, 39 osób z województwa łódzkiego, 26 osób z województwa świętokrzyskiego, 17 osób z województwa pomorskiego, po 15 osób z województw podlaskiego i zachodniopomorskiego, osiem osób z województwa lubelskiego, siedem osób z województwa opolskiego, pięć osób z województwa lubuskiego, cztery osoby z województwa warmińsko-mazurskiego i trzy osoby z województwa kujawsko-pomorskiego.

Resort przekazał, że zmarło kolejne sześć osób w wieku od 60 do 91 lat.

- Do zgonów doszło m.in. w Krakowie, Gliwicach, Przemyślu i w Poznaniu. Większość zmarłych osób miała choroby współistniejące - podało Ministerstwo Zdrowia.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wynosi 48.149 przypadków i 1.738 zgonów z jego powodu.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz