Zamknij

Więcej osób nie tylko na trybunach (ANKIETA)

14:13, 27.07.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Tylko w sobotę i niedzielę testy na Sars-CoV-2 wykazały zakażenie koronawirusem u 1.027 osób w Polsce. W poniedziałek doliczono do nich kolejnych 337 osób. W tym czasie zmarło 21 ludzi. Mimo tych liczb – podawanych przez Ministerstwo Zdrowia – rząd zdecydował się na zniesienie kolejnych ograniczeń wprowadzonych w kraju w związku z epidemią COVID-19.

 

Zwiększyła się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Publiczność może zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie. Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.

Zmniejszenie obostrzeń obejmuje także branżę eventową. Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów czy konferencji – na jedną osobę przypadać ma 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2. Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach.

- Targi czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń – czytamy w oficjalnym komunikacie rządu, zamieszczonym w serwisie koronawirus.gov.pl

W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie ma ograniczenia liczby uczestników. Pozostało w Aquaparkach. Tam obowiązuje limit do 75 proc. obłożenia obiektu. Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Zniesiony został także obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to: klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

Dystans społeczny został skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca to 1,5 metra.

- Sytuacja związana z COVID-19 w Polsce jest ustabilizowana, jednak epidemia trwa nadal i dlatego nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione. W dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz często myć lub dezynfekować ręce. Pamiętajmy o nowych nawykach – z myślą o sobie i bliskich! – czytamy w komunikacie.

Nic nie zmieniło się w przypadku zakrywania nosa i ust.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie.

Zniesienie kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19 to dobry pomysł?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak 0%
Nie 100%
Nie mam zdania 0%
(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz