Zamknij

Siódma osoba w powiecie jarocińskim pokonała koronawirusa. Wyniki badań w kotlińskim DPS-ie (ZDJĘCIA)

12:36, 21.05.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie powiatu jarocińskiego nie ma aktualnie osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Kobieta, u której miesiąc temu test wskazał wynik dodatni, ozdrowiała. Badania pod kątem Sars-CoV-2 wykonano też w Domu Pomocy Społecznej. Cztery trzeba powtórzyć.

 

64-letnia kobieta jest siódmą osobą z powiatu jarocińskiego ozdrowiałą z koronawirusa. O tym, że wykonany jej test wskazał COVID-19 Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował 19 kwietnia. Kobieta jest mieszkanką DPS-u w Pleszewie. Po zakażeniu przebywała w poznańskim szpitalu. Tam też pokonała koronawirusa. Była ostatnią osobą z powiatu jarocińskiego, która zmagała się z zakażeniem koronawirusem. Aktualnie na naszym terenie nie ma osób, u których zdiagnozowano Sars-CoV-2. Do 15:00 powinniśmy poznać dzisiejsze statystyki Sanepidu.

Testy na koronawirusa wykonano w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Przebadano 203 osoby.

- Otrzymaliśmy 199 wyników negatywnych. Kiedy zapytałam Sanepid, dlaczego wyników czterech osób nie ma, poinformowano mnie, że ich wynik nie jest pozytywny. Zostanie przeprowadzony ponowny pobór materiału do badania – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

Jak informuje Janusz Krawiec, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie, próbki do ponownego badania pod kątem koronawirusa od czterech podopiecznych mają zostać pobrane dzisiaj. Znów, tak jak tydzień temu, zrobią to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak wyglądała ich ostatnia wizyta w DPS-ie? Zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz