Zamknij

Szósta osoba z powiatu ozdrowiała z koronawirusa. Zakażenie w jarocińskiej jednostce wojskowej

10:47, 20.05.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna osoba z terenu powiatu jarocińskiego pokonała koronawuirusa. Za to pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał jeden z żołnierzy stacjonujących w jarocińskiej jednostce wojskowej.

 

Wczoraj informowaliśmy o tym, że kolejna osoba zakażona koronawirusem z naszego powiatu ozdrowiała. Dziś wiemy o niej więcej.

- Osobą wyleczoną z COVID-19 jest 49-letnia kobieta z terenu powiatu jarocińskiego – informuje Elżbieta Wejman, rzeczniczka prasowa PSSE w Jarocinie.

Kobieta była ósmą osobą z naszego terenu, która została zakażona koronawirusem. Jak informowała Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego, do zarażenia doszło najprawdopodobniej w szpitalu w Pleszewie. Miało miejsce na początku kwietnia. Pani przebywała w izolacji domowej.

Jednocześnie do zakażenia koronawirusem doszło w jarocińskiej jednostce wojskowej.

- Jedna osoba miała pobrany wymaz i otrzymano wynik dodatni. W związku z tym kilkadziesiąt osób, które miały kontakt, zostały skierowane do swoich miejsc przebywania celem odbycia kwarantanny  – informuje ppor. Maciej Żurek, rzecznik prasowy 16. Batalionu Remontu Lotnisk.

Jak dodaje ppor. Maciej Żurek, zakażona osoba jest spoza powiatu jarocińskiego.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz