Zamknij

Szósta osoba z powiatu ozdrowiała z koronawirusa. Zakażenie w jarocińskiej jednostce wojskowej

10:47, 20.05.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna osoba z terenu powiatu jarocińskiego pokonała koronawuirusa. Za to pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał jeden z żołnierzy stacjonujących w jarocińskiej jednostce wojskowej.

 

Wczoraj informowaliśmy o tym, że kolejna osoba zakażona koronawirusem z naszego powiatu ozdrowiała. Dziś wiemy o niej więcej.

- Osobą wyleczoną z COVID-19 jest 49-letnia kobieta z terenu powiatu jarocińskiego – informuje Elżbieta Wejman, rzeczniczka prasowa PSSE w Jarocinie.

Kobieta była ósmą osobą z naszego terenu, która została zakażona koronawirusem. Jak informowała Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego, do zarażenia doszło najprawdopodobniej w szpitalu w Pleszewie. Miało miejsce na początku kwietnia. Pani przebywała w izolacji domowej.

Jednocześnie do zakażenia koronawirusem doszło w jarocińskiej jednostce wojskowej.

- Jedna osoba miała pobrany wymaz i otrzymano wynik dodatni. W związku z tym kilkadziesiąt osób, które miały kontakt, zostały skierowane do swoich miejsc przebywania celem odbycia kwarantanny  – informuje ppor. Maciej Żurek, rzecznik prasowy 16. Batalionu Remontu Lotnisk.

Jak dodaje ppor. Maciej Żurek, zakażona osoba jest spoza powiatu jarocińskiego.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz