Zamknij

Sprawdź, czy masz ten syrop w apteczce. Nie podawaj go dziecku!

11:18, 11.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje konkretny lek z aptek. To syrop Ibuprofen dla dzieci Forte. Bardzo popularny wśród rodziców. Decyzja GIF-u ma rygor natychmiastowej wykonalności.

 

Z aptek na terenie całej Polski wycofywana jest tylko jedna, konkretna partia syropu Ibuprofen dla dzieci Forte o smaku truskawkowym. Ta o numerze: 031118. Z terminem ważności do listopada 2020 roku. Wyprodukowana przez Medana Pharma S.A. z siedzibą w Sieradzu (poprzednio: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A). Decyzja GIF-u otrzymała rygor natychmiastowej wykonalności. Dlaczego tak się stało?

Jak czytamy w decyzji opublikowanej przez GIF, powodem wycofania syropu była wada jakościowa. W tej serii syropu dla dzieci wykryto wyższą zawartość substancji czynnej, czyli ibuprofenu, niż ta zapisana na opakowaniu i w ulotce leku. Zażycie jej może być niebezpieczne dla życia dziecka.

Tym bardziej, że Ibuprofen dla dzieci Forte to popularny syrop na przeziębienie. Stosuje się go u dzieci, u których występują takie objawy, jak: ból głowy, katar, gorączka. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Co teraz należy zrobić? Przede wszystkim sprawdzić, czy lek wycofywany z aptek znajduje się w domowej apteczce. Jeżeli tak, trzeba sprawdzić numer jego serii. Jeżeli ta zgadza się z tą zakwestionowaną przez GIF, nie wolno podawać syropu dziecku! Należy zwrócić go do apteki. Można poprosić lekarza o receptę na bezpieczny zamiennik.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone