Zamknij

"Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu"

12:34, 07.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie wydał komunikat. Dotyczy on jakości wody. Ta płynąca bezpośrednio z wodociągu nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Zagraża zdrowiu. Którzy mieszkańcy muszą przegotowywać wodę i dlaczego? 

 

Ci z gminy Jaraczewo. To w tamtejszym wodociągu wykryto nieprawidłowości. Zaopatruje on w wodę połowę gminy. Oprócz Jaraczewa także: Golę, Łobez, Łobzowiec, Łukaszew, Wojciechowo i Niedźwiady. Badania kontrolne wykonane przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie wykazały, że „jakość wody z wodociągu w Jaraczewie odbiega od wymagań”. Znaleziono w niej bakterie. Stąd ostrzeżenie.

- Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Zaleca się, aby niemowlęta i dzieci do 3. roku życia spożywały wodę butelkową. Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie. Woda może być używana do celów sanitarnych – czytamy w komunikacie.

Inspekcja sanitarna szuka przyczyn pogorszonej jakości wody w wodociągu w Jaraczewie. Jej komunikat, zakazujący bezpośredniego picia wody z kranu w Jaraczewie, Goli, Łobzie, Łobzowcu, Łukaszewie, Wojciechowie i Niedźwiadach, obowiązuje do czasu wydania kolejnej informacji.  

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone