Zamknij

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ujawnia, jaki będzie sierpień w pogodzie

16:16, 22.07.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ujawnia długoterminową prognozę pogody. Wynika z niej, że temperatury w sierpniu tego roku będą powyżej normy. 

 

Gorąco ma być w południowej oraz zachodniej części Polski, a także w Wielkopolsce oraz punktowo w województwach kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim

- Tegoroczny sierpień zapowiada się ciepły, mogą zdarzyć się nawet dni z temperaturą powyżej 30 stopni - poinformował PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Prognozowane opady deszczu mają być podobne, jednak jak w latach ubiegłych, wystąpią burze. Jak tłumaczył w rozmowie z PAP rzecznik Instytutu Grzegorz Walijewski, oznacza to, że w tych rejonach temperatury będą wyższe niż bywały normalnie w latach od 1981 roku do 2010 roku.

- Niewykluczone, że będą też dni upalne z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza - dodał  Grzegorz Walijewski.

Temperatur na poziomie dotychczasowej średniej należy spodziewać się we wschodniej części kraju, na Mazowszu oraz częściowo w województwach zachodniopomorskim oraz pomorskim. Z prognozy Instytutu wynika też, że suma opadów przekraczająca normę, spodziewana jest przeważnie na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach, a także miejscami na Lubelszczyźnie, Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Opady "poniżej normy" prognozowane są głównie na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i w Tatrach oraz miejscami na Mazowszu i Ziemi Lubuskiej. W pozostałej części kraju opady wyniosą mniej więcej tyle, ile ich dotychczasowa uśredniona wartość. Z przewidywań wynika więc, że na południu kraju w sierpniu prawdopodobnie będzie dość gorąco i raczej sucho, w centrum - równie ciepło, ale z umiarkowanymi opadami, natomiast na północnym wschodzie należy spodziewać się umiarkowanych temperatur oraz wyższych opadów.

- Niestety potwierdza się to, o czym mówiliśmy od dłuższego czasu, czyli że opady będą burzowe - powiedział Grzegorz Walijewski.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz