Zamknij

Dwóch 16-latków w Audi. To się nie mogło dobrze skończyć... (ZDJĘCIA)

18:10, 08.09.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie
REKLAMA

Przed sądem dla nieletnich będzie odpowiadał 16-letni mieszkaniec gminy Żerków, który bez wiedzy brata zabrał jego samochód. Podczas przejażdżki doprowadził do kolizji.

 

W Łuszczanowie uszkodzono betonowe ogrodzenie oraz dwa samochody zaparkowane na poboczu drogi. Zniszczeń dokonało Audi, które wjechało w płot i auta.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący Audi nie zapanował nad pojazdem, w wyniku czego wjechał w płot posesji. Pomimo uszkodzenia auta, kierowcy udało się wyjechać z posesji i wrócić na drogę. Tam, jadąc dalej, nie potrafił ominąć zaparkowanych na poboczu samochodów. Po uderzeniu w nie Audi zjechało na przeciwległy pas i zatrzymało się na poboczu – relacjonuje st, asp, Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Policja nie ukrywa, że funkcjonariusze jadący do Łuszczanowa byli przekonani, że sprawca zdarzenia będzie pod wpływem alkoholu. Na miejscu okazało się, że powodem takiego stylu jazdy nie były promile, a młody wiek kierującego.

- Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Żerków, który wykorzystał nieobecność brata i bez jego wiedzy zabrał użytkowany przez niego samochód, by wraz z kolegą, również 16-latkiem, wybrać się na przejażdżkę. Nieposiadający uprawnień młodzieniec nie potrafił zapanować nad pojazdem, którym się poruszał i podróż zakończył powodując zniszczenie czterech przęseł betonowego ogrodzenia, dwóch samochodów marki Volkswagen oraz pojazdu należącego do brata. Sprawa niefortunnej przejażdżki nie ujdzie 16-latkom bezkarnie i znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska.

Obaj uczestnicy tego bezmyślnego i niebezpiecznego rajdu mogą mówić o dużym szczęściu w nieszczęściu. Poza stratami materialnymi nikomu nic się nie stało. Do przejażdżki, która nigdy nie powinna mieć miejsca, doszło w miniony piątek około 19:30.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia zobaczcie w galerii pod artykułem.

[ALERT]1631117310865[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%