Zamknij

Niewiarygodne, ilu ludzi zginęło na polskich drogach od początku wakacji!

14:27, 01.08.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej/FB

Liczby, tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia, przez całe wakacje, policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Z każdym dniem mapa jest coraz mniej przejrzysta.

 

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym unaocznia skalę problemu, z którego na co dzień wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Liczby zaskakują. Tym bardziej, że mapa pokazuje wyłącznie wypadki, które wydarzyły się od początku wakacji.

- Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach – informuje policja.

Z policyjnej mapy wypadków śmiertelnych wynika, że od 19 czerwca do dziś – 1 sierpnia – na polskich drogach śmierć poniosło aż 341 osób! To 341 ludzkich dramatów i rodzin pogrążonych w żałobie za kimś bliskim. Tylko ostatniej doby zginęło osiem osób. 91 zostało rannych. Od początku wakacji 280 ludzi poniosło śmierć na miejscu wypadku drogowego. 53 osoby zmarły w czasie krótszym niż miesiąc od wypadku.

Mapa śmiertelnych wypadków drogowych - wakacje 2019

- Pomóż zatrzymać tragiczny licznik. Reaguj na agresję drogową, jedź zgodnie z przepisami, szanuj pieszych i rowerzystów, pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania. Skup się na jeździe, nie rozpraszaj się rozmową, telefonem, nawigacją. Rób przerwy w podróży, za kierownicę wsiadaj wypoczęty, wyspany i zawsze trzeźwy – policjanci apelują do kierowców.

Przez pierwszą część wakacji w Wielkopolsce wydarzyło się około 30 śmiertelnych wypadków drogowych. Na terenie powiatu jarocińskiego doszło do jednego tragicznego w skutkach. Więcej na ten temat pod linkiem.

[ZT]161[/ZT]

Z danych policji wynika, że w 2018 roku podczas wakacji doszło do prawie 6880 wypadków. To o ponad 800 mniej niż w tym samym okresie 2017 roku. Zginęło w nich 617 osób. 27 mniej niż w 2017 roku. Ranne zostały 8223 osoby. Jakimi liczbami zakończą się wakacje 2019? Tego dowiemy się na początku września.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone