Zamknij

Cztery pożary w jeden wieczór (ZDJĘCIA) AKTUALIZACJA

14:04, 08.02.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Przemysław Maćkowiak
REKLAMA

To był pracowity koniec weekendu dla strażaków z powiatu jarocińskiego. Gasili pożar, który pojawił się w przewodzie kominowym. Zostali też wezwani do ognia, który rozpanoszył się po domu. Interweniowali również w domu dziecka w Górze oraz zakładzie zielarskim w Witaszyczkach.

 

Spokojny niedzielny wieczór na ul. Zagonowej w Jarocinie przerwał dźwięk syren. Około 18:00 strażacy przyjechali do jednego ze znajdujących się tam domów. Zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie.

- Po dojeździe na miejsce przed nami było już JRG Jarocin. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji. Rota ubrana w sprzęt ochrony dróg oddechowych i za pomocą drabiny mechanicznej przystąpiła do gaszeniu i czyszczenia komina. Po około półtorej godziny wróciliśmy do bazy - informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Jarocinie. 

Nikomu nic się nie stało. 

[FOTORELACJA]444[/FOTORELACJA]

Godzinę później strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Jaraczewie.

- Działania polegały na zabezpieczenia miejsca zdarzenia, ugaszenia pożaru i przewietrzeniu pomieszczeń – informuje OSP KSRG Nosków.

I tym razem nikt nie ucierpiał. Zniszczone przez ogień zostało wnętrze domu. Pożar gasiły jednostki z: OSP Nosków, PSP Jarocin, OSP Jaraczewo i OSP Gola.

Zdjęcia z akcji gaśniczej w Jaraczewie zobaczcie w galerii pod artykułem. 

 

(AKTUALIZACJA, 20:00)

Strażacy działający w powiecie jarocińskim w niedzielny wieczór nie interweniowali wyłącznie dwa razy – w Jarocinie i Jaraczewie. Zostali wezwani także do Góry oraz Witaszyczek.

Tam również trzeba było ugasić ogień. O 21:43 rozległ się ponowny alarm w OSP Jarocin. Strażacy zostali wezwani do Góry. Tam, tak jak na ul. Zagonowej w Jarocinie, doszło do pożaru sadzy w kominie. Wybuchł on w tamtejszym domu dziecka.  

- Niezwłocznie przystąpiliśmy do wygaszenia paleniska oraz wyczyszczenia przewodu kominowego. Strażacy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych działali na drabinie jak i w kotłowni budynku. Obiekt został ewakuowany, a osoby zostały przetransportowany do lokalu zastępczego – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Jarocinie.

Po około dwóch godzinach strażacy wrócili do remiz. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Po jednym z: JRG Jarocin, OSP Jarocin, OSP Jaraczewo i OSP Góra. Fotorelację z miejsca pożaru zobaczcie tutaj

Gdy jedni zmagali się z pożarem w Górze, inni zostali wezwani do zakładu zielarskiego w Witaszyczkach. Tam w ogniu stanęła jedna z maszyn produkcyjnych. Ugaszeniem sprzętu zajęli się strażacy z OSP KSRG Witaszyce oraz JRG Jarocin.

[ALERT]1612812254286[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%