Zamknij

Mężczyzna spadł z rusztowania i wpadł do dołu

17:29, 18.02.2020 | N.P, Rzecz Krotoszyńska
REKLAMA
Skomentuj
foto.: OSP Golina/M. Wojtczak

W Wałkowie doszło do wypadku na placu budowy. Mężczyzna spadł z rusztowania i wpadł do dołu. Na pomoc pojechali strażacy z gminy Jarocin.

 

Do wypadku doszło przy budowie hali produkcyjnej w Wałkowie. Pracownik spadł z rusztowania do dołu głębokiego na ok. 3 m.  

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że mężczyzna wpadł do głębokiego na ok. 3 metry wykopu. To był, jak się okazało, kanał technologiczny ze ścianami i podłogą betonową – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy krotoszyńskiej straży pożarnej Rzeczy Krotoszyńskiej.

Na miejsce udały się cztery jednostki ratowniczo-gaśnicze straży pożarnej i Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina. Do wypadku zostali wezwani też strażacy z gminy Jarocin.

- W dniu 18 lutego 2020 r., kilka minut po godzinie 12:00, udaliśmy się alarmowo zastępem SLRT na teren budowy jednego z zakładów produkcyjnych, gdzie doszło do upadku pracownika z wysokości – informuje Michał Wojtczak z OSP Golina.

Strażacy, wspólnie z ratownikami medycznymi, ewakuowali mężczyznę z ok. 3-metrowego dołu do karetki. Użyli do tego drabiny. Na podstawie objawów klinicznych ratownicy podejrzewali u rannego uraz wielonarządowy. Poszkodowany trafił do Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

(N.P, Rzecz Krotoszyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone