Zamknij

Dariusz Strugała we władzach unijnej Grupy EA

14:23, 07.02.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Dariusz Strugała/FB

Dariusz Strugała został wybrany na wiceprzewodniczącego Grupy EA (Przymierze Europejskie) Komitetu Regionów Unii Europejskiej. Kandydatura burmistrza Jaraczewa otrzymała jednogłośne poparcie w Brukseli.

 

Dariusz Strugała od 2015 roku jest członkiem Komitetu Regionów UE. Kluczowej instytucji przekazującej punkt widzenia i rekomendacje samorządów terytorialnych, której członkami są przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych 26 państw członkowskich Unii Europejskiej. Przez ostatnią kadencję Komitetu Regionów burmistrz Jaraczewa pełnił funkcję członka Prezydium Konferencji Władz Lokalnych i Regionalnych Partnerstwa Wschodniego (CORLEAP).

Teraz Dariusz Strugała został wybrany na wiceprzewodniczącego Grupy EA (Przymierze Europejskie) Komitetu Regionów Unii Europejskiej. Dokonano tego jednogłośnie. Jak informuje Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, burmistrz Jaraczewa po wyborze powiedział, że członkowie grupy są świadomi potrzeby zreformowania Unii Europejskiej w celu przystosowania jej do aktualnych wyzwań politycznych, gospodarczych i środowiskowych.

- Grupa EA reprezentuje wspólne poglądy w głównych obszarach, szanując jednocześnie tożsamość narodów i regionów, z których pochodzą jej członkowie. Wierzymy w politykę porozumienia, w której jest miejsce na uwzględnienie opinii poszczególnych członków. Wierzymy w prawdziwe wielopoziomowe sprawowanie rządów, w ramach którego władze lokalne i regionalne są w pełni umocowane do pełnienia swojej roli jako szczebla władzy najbliższego obywatelom – dodał Dariusz Strugała.

Burmistrz Jaraczewa zapowiedział, że Grupa EA będzie nadal opowiadać się za uproszczonym sprawowaniem rządów oraz większą skutecznością, przejrzystością i odpowiedzialnością w procesie kształtowania polityki i procesie decyzyjnym UE.

- Uważamy, że kraje oraz władze lokalne i regionalne powinny być słyszalne w centrum UE. W związku z tym KR, jako zgromadzenie przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych UE, musi odgrywać większą rolę w opracowywaniu polityki UE i w procesie decyzyjnym. Będziemy jednocześnie w dalszym ciągu zacieśniać współpracę z innymi instytucjami UE, a w szczególności z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i Radą Unii Europejskiej, co zapewni skuteczny odbiór inicjatyw i zaleceń Komitetu – zaznaczył.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone