Zamknij

CBŚP w firmie A-T. Pracownicy w areszcie. Z już 28 innymi osobami

14:24, 05.02.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: cbsp.policja.pl

60 mln zł zabezpieczonego mienia. 31 osób zatrzymanych i rozbita zorganizowana grupa przestępcza. To efekt wspólnych działań CBŚP i KAS pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Działalność grupy polegała na nieopłacaniu części należnych podatków, a także występowaniu o nienależne zwroty podatku VAT. W sprawę zamieszani są prezes i pracownicy firmy A-T z Krotoszyna. Działającej też na jarocińskim rynku.

 

Policjanci Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu, wspólnie z Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej o charakterze gospodarczym.

- Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać w latach 2013-2018 na terenie Unii Europejskiej, a jej członkowie są podejrzani o przestępstwa w ramach tzw. „karuzeli VAT”. Wszystko wskazuje na to, że podejrzani mogli fałszować dokumenty, a także dopuszczać się oszustw skarbowych. Mieli do tego wykorzystywać częściowo fikcyjny obrót elektroniką użytkową, w tym sprzętem komputerowym i telefonami komórkowymi, który był dokumentowany fakturami nieodzwierciedlającymi rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Na działalności grupy Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 1 mld zł. Z tytułu nieopłacenia części należnych zobowiązań publicznych oraz nienależnych zwrotów podatku VAT – informuje zespół prasowy CBŚP/PG.

Pod koniec stycznia funkcjonariusze przeprowadzili kolejną realizację w ramach tej sprawy. Zatrzymali czterech mieszkańców województwa wielkopolskiego. Trzech z nich jest powiązane ze spółką A-T z Krotoszyna. To prezes i dwie pracownice. Firma A-T ma w Jarocinie dwa sklepy i hurtownię z artykułami elektrycznymi. Więcej na ten temat w poniższym linku.   

[ZT]654[/ZT]

- Akcję przeprowadzono na terenie województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, podlaskiego i dolnośląskiego. W ramach tych działań przeszukano miejsca zamieszkania oraz użytkowane przez osoby zatrzymane i zabezpieczono dokumentację oraz sprzęt elektroniczny. Wszystkie przejęte przez funkcjonariuszy przedmioty zostaną teraz poddane szczegółowej analizie przez śledczych. Tylko podczas tej akcji zabezpieczone zostało mienie na kwotę około 30 mln zł - informuje zespół prasowy CBŚP/PG.

Osoby podejrzane zostały doprowadzone do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące oszustwa, fałszowania dokumentów oraz posłużenia się sfałszowanym dokumentem, a także przestępstw karnoskarbowych. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Dotychczas w sprawie zatrzymano już 31 osób i zabezpieczono mienie podejrzanych na kwotę około 60 mln zł. W postaci: nieruchomości, pojazdów, środków finansowych znajdujących się na kontach bankowych oraz pieniędzy.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone