Zamknij

PSZOK za 10 miesięcy

16:19, 07.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Dariusz Strugała/FB

Mieszkańcy gminy Jaraczewo już niedługo nie będą musieli wozić swoich śmieci aż do Witaszyczek w gminie Jarocin. Na ich terenie powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycję dofinansuje urząd marszałkowski. Zobaczcie zdjęcia z podpisania umowy. 

 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstanie na terenie gminy Jaraczewo. Tym samym, gdy jej mieszkańcy nazbierają odpadów zielonych albo będą chcieli pozbyć się np. gruzu czy zużytych opon samochodowych już nie będą musieli z tymi odpadami jechać aż do Witaszyczek w gminie Jarocin. Oddadzą je znacznie bliżej. Na terenie gminy Jaraczewo Przetransportowaniem śmieci na wysypisko zajmie się samorząd.

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych związana jest z koniecznością dostosowywania ilości zbieranych odpadów segregowanych do wymogów prawa polskiego oraz optymalizacją ekonomiczną funkcjonowania gospodarki odpadami w gminie. Pochłonie 872 tys. zł. 598 zł na ten cel pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. W ramach poddziałania 4.2.1. „Tworzenie kompleksowych systemów gospodarki odpadami oraz uzupełnianie istniejących”. Umowę w tej sprawie podpisali Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa oraz Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego. Dokument parafowano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

PSZOK na terenie gminy Jaraczewo ma powstać do 31 sierpnia 2020 roku.

W galerii pod artykułem zobaczcie zdjęcia z podpisania umowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone