Zamknij

Otworzą pierwszy etap ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Są chętni na budowę drugiego. Ale...

13:28, 23.07.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Zakończyła się budowa pierwszego etapu ścieżki rowerowej, która podzieliła samorządy. Mowa oczywiście o tej z Jarocina do Żerkowa. Wykonany odcinek zostanie oddany do użytku już w tym tygodniu. Starostwo rozpisała też przetarg na budowę drugiego etapu ścieżki. Są chętni. I tu kończą się dobre wiadomości. 

 

Zakończyła się budowa pierwszego etapu ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Wykonano odcinek ścieżki z betonu asfaltowego o szerokości 2 m, od rzeki Lutynia do istniejącej ścieżki rowerowej w Żółkowie. O długości ponad 1,8 km. Odbiór prac nastąpił w czerwcu. Wykonało je Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” S.A z Goliny. Jeszcze w 2018 roku w ramach pierwszego etapu ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków, wybudowano: zatokę postojową wraz z przyległym chodnikiem o długości 200 m z kostki brukowej, ciąg pieszo-rowerowy o długości 420 m z kostki brukowej na skarpie na terenie przylegającym do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie, a także zamontowano bariery sprężyste i wyrównano skarpę oraz pobocza. Za te prace odpowiedzialna była firma "WALD-BRUK" z Żerkowa. 

Łączny koszt prac budowlanych wyniósł ponad 2 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Żerków kwotą ponad 690 tys. zł. Ponad 1,3 mln zł. pochodziło z budżetu powiatu jarocińskiego. Przy ścieżce powstała także samoobsługowa mini stacja naprawy rowerów. 

Teraz przyszedł czas na oficjalne otwarcie pierwszego etapu ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. To odbędzie się w piątek, 26 lipca o 12:00 w okolicy MCT w Żerkowie. 

Starostwo Powiatowe w Jarocinie rozpisało przetarg na budowę kolejnego odcinka ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Tym razem powstanie ona na terenie gminy Jarocin. Pisaliśmy o tym pod poniższym linkiem. Tam też więcej informacji.

[ZT]38[/ZT]

W przetargu udział wzięły dwie firmy – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROBUD” S.A. z Goliny oraz PUB „BRUKPOL” S.C. z Piasków. Pierwsza firma swoją pracę wyceniła na 2.739.419,86 zł brutto. Druga zaś zażądała 2.668.641,10 zł brutto. Starostwo zaplanowało, że wyda na ten cel 2.500.000,00 zł. Co teraz zrobi? Na razie nie wiadomo. Próbowaliśmy o to zapytać Lidię Czechak. Starosta nie odbiera telefonu. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

05-r05-r

0 0

ścieżka działa już ponad miesiąc 21:55, 23.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone