Zamknij

Noc Zawodowców już dziś o 17:00!

16:52, 04.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Już dziś na terenie Jarocina, Pleszewa i Kalisza odbędzie się jedno z większych wydarzeń promujących edukację zawodową oraz rzemiosło na terenie Południowej Wielkopolski. Noc Zawodowców rozpocznie się o 17:00. W Jarocinie odbywać się będzie na terenie Cechu Rzemiosł Różnych i Zespołu Szkól Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka i odbywa się w 12 miastach województwa wielkopolskiego.

 

Wzorem roku ubiegłego i tym razem zostanie we wszystkich lokalizacjach rozegrana gra miejska pt. „Zawodowy Express”. W jej trakcie młodzież, pod osłoną nocy, będzie zmagać się z konkurencjami przygotowanymi na terenie miasta w wybranych zakładach rzemieślniczych. Organizatorzy zadbali również, aby dla dzieci, które nie chcą korzystać z tej formy aktywności, zostały przygotowane inne atrakcje. Równolegle w trakcie gry, odbywać się będą w wybranej szkole ponadpodstawowej zmagania szkolne pt. „Be A Master” polegające m.in. na sprawdzeniu wiedzy z zakresu BHP, czy konkurencjach w udzielaniu pierwszej pomocy. Także planszówkowy zawrót głowy, czyli rozgrywanie gier planszowych z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości. W całym wydarzeniu mogą wziąć udział drużyny zgłoszone przez nauczycieli, wychowawców, pedagogów, doradców zawodowych, czy po prostu rodziców / opiekunów. 10-osobowe drużyny są podzielone na dwa zespoły po pięć osób. Jeden zespół zbiera punkty w grze miejskiej, a drugi realizuje zadania na terenie szkoły. W ten sposób cała drużyna walczy o jak najszybsze wypełnienie planszy do gry zdobytymi punktami. Dzieci dzięki temu uczą się skutecznej komunikacji, efektywnej współpracy i gry zespołowej, poznając także różne zawody, profesje i zdobywając wiedzę na temat realnych warunków pracy.

Noc Zawodowców skierowana jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu Południowej Wielkopolski. Celami akcji są nie tylko popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, czy pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, ale również rozwijanie kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz kształtowanie umiejętności dobrej organizacji zadań własnych.

Zgłoszenia tutaj

\Współorganizatorami wydarzenia są: Izba Rzemieślnicza w Kaliszu i Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu. Partnerami w realizacji inicjatywy są: Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu, Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu, Zespół Szkół Samochodowych im Stanisława Staszica, Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie, Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie, Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie  W organizację całego przedsięwzięcia włączyły się również lokalne firmy i instytucje: Starostwo Powiatowe w Pleszewie, Pratt & Whiney Kalisz, Teknia Kalisz oraz Nestle.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone