Zamknij

"Moralność Pani Dulskiej" okiem zdolnej młodzieży (ZDJĘCIA)

17:43, 06.09.2021 | N.P
Skomentuj foto.: JOK Jarocin/Michał Pakulski, Lidka Skrzypczak
REKLAMA

Podczas 10. edycji Narodowego Czytania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie zaproponowała swoim czytelnikom udział w spektaklu teatralnym opartym na dramacie Gabrieli Zapolskiej pn. „Moralność Pani Dulskiej”.

 

Sztuka w całości stworzona została przez uzdolnioną, jarocińską młodzież. Zadbali oni o każdy detal: od kostiumów, make up'u, po scenografię i kostiumy. Nad wszystkim czuwała Emilia Pawlaczyk, która była także reżyserką spektaklu i odtwórczynią jednej z ról.

- Młodzi aktorzy wspaniale wywiązali się z powierzonego zadania. Spektakl był po prostu idealny. Młodzi podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i stworzyli niezapomniane kreacje aktorskie. Chyba każdy zapamiętał wspaniałą Dulską, niewinną Melę i rezolutną Hesię, intrygującego Zbyszka, fenomenalnego Felicjana i szlachetną Hankę oraz świetną ciotkę, matkę chrzestną. No i oczywiście genialną Juliasiewiczową - mówi Justyna Daniel-Korzyniewska, wicedyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie, przy współpracy z którą młodzi ludzie wystawili swoją sztukę.

Publiczność owacją na stojąco podziękowała aktorom za ich pracę. Dzięki nim tegoroczna jarocińska edycja Narodowego Czytania była naprawdę niezwykła.

„Moralność Pani Dulskiej” zaprezentowano w reżyserii Emilii Pawlaczyk i aktorskiej interpretacji: Joanny Goli, Julii Mareckiej, Marcina Musieli, Joanny Owczarskiej, Emilii Pawlaczyk, Weroniki Spychaj, Kacpra Strzelczyka, Weroniki Surdukowskiej i Kingi Wojtkowiak. Za sprzęt odpowiadał Patryk Jóźwik, za charakteryzację Anna Banaszak i Katarzyna Sroczyńska. Suflerami byli Emilia Urbaniak i Krzysztof Marcinkowski.

Zdjęcia z przedstawienia zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%