Zamknij

Cztery dni świętowania w całym mieście!

16:56, 08.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

W 2019 roku mija 100 lat istnienia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie. Z tej okazji szkoła zaprasza absolwentów i wychowanków do uczestnictwa w Wielkim Zjeździe. Ten odbędzie się w sobotę, 14 września. Zanim nastąpi, z okazji jubileuszu zaplanowano wiele atrakcji. Także bezpłatne koncerty na rynku w Jarocinie.

 

Obchody 100-lecia liceum rozpoczną się już 11 września. O 17:00 otwarta zostanie wystawa jubileuszowa. W auli szkoły, o 17:30, koncert da Orkiestra Kameralna Moderato z Bydgoszczy.

12 września, z okazji 100-lecia najstarszego liceum w mieście, o 19:00 na rynku wystąpi zespół Kobranocka, który doskonale wpisuje się w rockową historię Jarocina. Czwartkowy koncert będzie główną atrakcją drugiego dnia obchodów, ale nie jedyną. Jako suport, od 18:00, będą grały zespoły złożone z uczniów I LO im. T. Kościuszki w Jarocinie: New Estate, Grana Śmietana i Senders.

Trzeci dzień obchodów – 13 września – uświetni występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zaplanowano go na 17:00 na jarocińskim rynku.

Uroczystości jubileuszowe „ogólniaka” zwieńczy Wielki Zjazd Absolwentów. 14 września od 8:00 w budynku szkoły będzie można odbierać materiały zjazdowe. O 10:00 odprawiona zostanie msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, po której absolwenci przemaszerują ulicami miasta do budynku szkoły. Uroczystość jubileuszowa rozpocznie się o 12:00 w sali gimnastycznej LO. Wieczorem uczestnicy Zjazdu wezmą udział w Balu Absolwenta.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone