Zamknij

Pierwsza taka uczta dla łasuchów w Golinie (DUŻO ZDJĘĆ)

11:08, 24.08.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia połączony z obchodami 50. rocznicy koronacji koronami papieskimi cudownego golińskiego obrazu Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia oraz I Powiatowym Festiwalem Smaków i Rękodzieła odbył się w Golinie. Pojawili się na nim m.in. Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Lidia Czechak, starosta jarociński oraz Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta.

 

Uroczystości rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez biskupa Łukasza Buzuna, generalnego wikariusza Diecezji Kaliskiej. Po eucharystii, na terenie przylegającym do kościoła, odbył się I Powiatowym Festiwalem Smaków i Rękodzieła zorganizowany przez Powiat Jarociński. W jego trakcie zaprezentowało się 11. Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu. Ich stoiska były doskonałymi okazjami do spróbowania lokalnych potraw oraz pieczywa. Można było też podziwiać, a nierzadko zakupić, rękodzieło.

W ramach projektu z Urzędu Marszałkowskiego zorganizowano dwa konkursy: „Imponujące warzywo lub owoc” oraz „Lokalny smak roku 2020”. Odbyły się też warsztaty pieczenia chleba oraz carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach.

Zdjęcia z golińskiego święta zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz