Zamknij

Pałac Radolińskich odzyskuje swój dawny blask (DUŻO ZDJĘĆ)

17:29, 01.08.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Trwają prace remontowe w Pałacu Radolińskich. Są one realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Gminy Jarocin.

 

Podczas pierwszych tygodni prowadzenia prac budowlanych w Pałacu Radolińskich odtworzono pierwotne przejścia pomiędzy pomieszczeniami. Dzięki temu powstała amfilada w tylnym trakcie pałacu, która łączyła te pomieszczenia 100 lat temu. Wykonane zostały także prace polegające na przerobieniu instalacji c.o. w piwnicy oraz przebiciu stropów, pozwalające na zamontowanie windy pomiędzy parterem i pierwszym piętrem. Ściany wewnętrzne oczyszczono ze starych warstw tynków i farb. Usunięto wtórne ścianki na strychu. Roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

W ramach remontu m.in. wykonana zostanie adaptacja pomieszczeń piwnicznych parteru oraz części piętra na sale muzealne i biura muzeum. Odtworzone będą pierwotne ciągi komunikacyjne. Przez wybudowanie windy i montaż platform schodowych pałac udostępniony zostanie osobom z niepełnosprawnościami. Wykonana będzie także adaptacja akustycznej sali koncertowej. Część poddasza zostanie zagospodarowana na salę perkusyjną i studio nagrań.

Prace remontowe wykonuje firma SŁAW-BUD z Bachorzewa. Wartość inwestycji opiewa na 14.183.967,15 zł. 7.484.483,01 zł to środki europejskie. Projekt pn. „Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie” współfinansowany jest z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Lokalnego. Beneficjentem programu jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a uczestnikiem Gmina Jarocin. Zakończenie wszystkich prac objętych projektem nastąpi z końcem 2021 roku.

Zdjęcia z remontu Pałacu Radolińskich zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz