Zamknij

Michalina Wróbel z brązowym medalem w Pucharze Świata. Seniorki nie miały szans z juniorką (AKTUALIZACJA)

10:56, 05.02.2024 N.P Aktualizacja: 15:57, 06.02.2024
Skomentuj foto.: MUKS Białe Tygrysy Jarocin foto.: MUKS Białe Tygrysy Jarocin

Michalina Wróbel, zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin, wywalczyła medal w Pucharze Świata w taekwondo w kategorii senior. Sukces jest tym większy, że sama zawodniczka jest jeszcze juniorką.

(AKTUALIZACJA, 6 lutego, 14:05)

Jak Michalina Wróbel zdobywała brązowy medal w kategorii seniorów podczas Pucharu Świata w taekwondo można zobaczyć tutaj.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Michalina Wróbel podczas Pucharu Świata Austrian Open w Innsbrucku wywalczyła brąz. Otrzymała go w kategorii wagowej do 46 kg. W drodze po ten historyczny wyczyn pokonała: Zahrę Massomi z Niemiec 2:0, Viktoriię Nahurną z Ukraniny 2:0 (turniejowa „4”, 37. zawodniczka rankingu światowego) oraz Hannę Csaki z Węgier 2:0 (turniejowa „5”, 69. zawodniczka rankingu światowego). Jarocinianka uległa tylko Rivce Bayech z Włoch 0:2 (turniejowa „1”, 5. zawodniczka rankingu światowego).

Jak sukces swojej zawodniczki komentuje klub MUKS Białe Tygrysy Jarocin?

- Po blisko 18 latach pracy z wieloma wybitnymi Zawodniczkami i Zawodnikami, wreszcie się doczekaliśmy. – pierwszy historyczny medal z Pucharu Świata w kategorii senior jest nasz. Ogromne gratulacje dla tej młodziutkiej i charyzmatycznej Dziewczyny oraz jej trenerki klubowej Józefiny Nowaczyk-Wróbel i całego sztabu opiekującego się Michaliną – czytamy w mediach społecznościowych organizacji.

W weekend zarówno Michalina Wróbel jak i jej trenerka, Józefina Nowaczyk-Wróbel, otrzymały nagrody burmistrza Jarocina za osiągnięcia sportowe w 2023 roku.