Zamknij

Jarociniak najlepszy w Europie w skoku w dal

15:13, 25.03.2024 N.P Aktualizacja: 15:29, 25.03.2024
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin foto.: Gmina Jarocin

Jan Tomczak zdobył złoty medal w skoku w dal podczas 14. Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody rozegrane zostały w Toruniu.

Jan Tomczak, reprezentujący na co dzień klub Atlas Jarocin i Jarocin Sport, pokonał kilkunastu innych zawodników z Europy, w tym Greka i Łotysza, którzy uplasowali się tuż za nim.

-  Miałem idealny dzień. Trafiłem idealnie w belkę. Pojechałem na mistrzostwa, nie licząc, że zdobędę złoty medal, ponieważ przed wyjazdem byłem mocno przeziębiony – powiedział szczęśliwy złoty medalista, po udanym skoku..

Przypomnijmy – w ubiegłym roku Jan Tomczak wywalczył pierwsze miejsce w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Świata Masters w lekkiej atletyce. Skoczył 4 m 88 cm. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w lekkiej atletyce został mistrzem Polski weteranów w skoku w dal w kategorii M-70. Skoczył 4 m i 51 cm, ustanawiając jednocześnie nowy halowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej i nowy rekord halowych Mistrzostw Polski Masters.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!