Zamknij

Finał Rugby Tag na Torwarze. Jarociniacy na czołowych miejscach (FOTORELACJA)

13:51, 04.01.2020 N.P Aktualizacja: 14:09, 04.01.2020
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin foto.: Gmina Jarocin

Na warszawskim Torwarze rozegrano ogólnopolski finał jesiennej Szkolnej Ligi Rugby Tag. Imprezę zorganizował Mateusz Boruta, prezes Starty Jarocin. Wielkopolskę reprezentowały zespoły dwóch szkół. Obydwie znajdują się na terenie Gminy Jarocin. To Zespół Szkół nr 4 w Jarocinie i Szkoła Podstawowa w Mieszkowie. Ich drużyny zajęły czołowe miejsca.

W finale Szkolnej Ligi Rugby Tag wzięło udział 35 drużyn. Rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych (klasy: IV, V i VI). Reprezentowały 12 województw. Na boiskach warszawskiego Torwaru wystąpiło 182 chłopców i 90 dziewczynek. Mecze sędziowali zawodnicy reprezentacji Polski juniorów Rugby Tag.

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 Jarocinie zajęli trzecie miejsce w kategorii klas IV zajęli trzecie miejsce, a w klasyfikacji klas VI – czwarte. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie uplasowali się na piątym miejscu w kategorii klas V.

Warszawskim zawodom przyglądali Dariusz Olszewski – prezes Polskiego Związku Rugby i Henryk Pach – nowy członek zarządu związku. Obecni byli także: przedstawiciel Ministerstwa Sportu, przedstawiciele mediów i duża grupa wiernych kibiców dziecięcego rugby.

Konsultacji dotyczących organizacji turniejów, szkolenia, prowadzenia zajęć udzielali Regionalni Oficerowie z poszczególnych województw. Nauczyciele i trenerzy. To uczestnicy programu ministerialnego pt. „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”. Program jest realizowany przez Polski Związek Rugby, przy wsparciu Ministerstwa Sportu. Od ośmiu lat pozwala bardzo dobrze propagować rugby oraz zwiększać nabór do klubów w całej Polsce. Tegoroczne jesienne rozgrywki, prowadzone od września do grudnia, zgromadziły na boiskach i w halach sportowych ponad 2.000 dzieci grających w Rugby Tag.

Fotorelację z finału Rugby Tag na Torwarze zobaczcie w galerii pod artykułem!