Zamknij

Lekcje pływania nie tylko dla drugoklasistów. Gmina sfinansuje je także starszym uczniom

14.57, 01.06.2022 N.P
Skomentuj
REKLAMA

W ramach wsparcia najmłodszych mieszkańców gmina Jarocin finansuje naukę pływania. Teraz skorzysta z niej także 525 uczniów klas czwartych ze wszystkich szkół podstawowych.

 

Od kilkunastu lat co roku ok. 500 drugoklasistów ze szkół podstawowych uczestniczy w nauce pływania finansowanej z budżetu gminy Jarocin. Obecnie działania samorządu zostały rozszerzone. Dzięki środkom z Funduszy Norweskich uczniowie z klas czwartych ze wszystkich szkół podstawowych publicznych i niepublicznych – w sumie 525 z 18 placówek – będą doskonalić swoje umiejętności pływackie.

Nauka pływania jest realizowana w ramach Jarocińskiej Akademii Zdrowia. To jedna z wielu inicjatyw dużego projektu pt. „Jarocin Miastem Jutra” finansowanego z Funduszy Norweskich w związku z Programem Rozwój Lokalny. Gmina przeznaczyła w tym roku na ten cel 100 tys. zł.

W ramach Jarocińskiej Akademii Zdrowia już wkrótce rozpoczną się zajęcia ruchowe dla seniorów i osób z problemami zdrowotnymi. Spotkania będą prowadzone przez fizjoterapeutów. Pojawią się także konsultacje lekarzy: internisty, diabetologa, dietetyka.

Na realizację projektu „Jarocin Miastem Jutra” gmina Jarocin pozyskała dofinansowanie w wysokości 3,5 mln euro z Funduszy Norweskich. To projekt adresowany do różnych grup mieszkańców, organizacji, stowarzyszeń, instytucji, przedsiębiorców, liderów, organizacji pozarządowych i urzędników. Ma przyczynić się do tego, by jakość życia w gminie była lepsza, a mieszkańcy mieli wpływ na to, co dzieje się w Jarocinie i chętnie będą uczestniczyć w życiu gminy.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%