Zamknij

Walka jak na derby przystało. Do ostatnich sekund meczu (WIDEO)

14:38, 27.10.2019 N.P Aktualizacja: 14:46, 27.10.2019
Skomentuj foto.: jarota.com foto.: jarota.com

Jarota Jarocin zremisowała na wyjeździe z Polonią Środa Wlkp. 1:1. Podział punktów można uznać za rezultat sprawiedliwy. Dla JKS-u gola zdobył Dawid Krzyżaniak. Ale jak on to zrobił! Zobaczcie w materiale wideo.

Początek meczu w Środzie Wlkp. był bardzo wyrównany. Co prawda częściej przy piłce przebywali zawodnicy prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kapuścińskiego, ale sytuacji podbramkowych mieli jak na lekarstwo. Jarociniacy odpowiedzieli w 22. minucie. Po kontrataku. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Kacper Szymankiewicz. Pojedynek z bramkarzem przegrał Beniamin Wrembel. Ostatecznie skrzydłowy uderzył nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy meczu niewiele się działo. Z bezbramkowym rezultatem na tablicy wyników piłkarze Polonii Środa Wlkp. i Jaroty Jarocin schodzili do szatni

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla średzkiej ekipy. Polonia wyszła na prowadzenie w 54. minucie. Niepilnowany w polu karnym znalazł się Jakub Wilk. Z bliskiej odległości, bez większych problemów, ulokował piłkę w siatce. Warto wspomnieć, że kilkanaście sekund wcześniej w poprzeczkę uderzył Michał Górzyński. Podopieczni Piotra Garbarka próbowali doprowadzić do wyrównania, ale strzały Kacpra Szymankiewicza czy Mikołaja Łopatki były nieskuteczne. Gospodarze mogli prowadzić 2:0 tuż przed upływem regulaminowego czasu gry. Tym razem piłkarze Jaroty mieli sporo szczęścia. Piłka zatrzymała się na poprzeczce po uderzeniu Oskara Kozłowskiego. Zespół z Jarocina walczył do ostatniej minuty o remis. Przełomowa okazała się ostatnia akcja meczu. Przed polem karnym do piłki dopadł rezerwowy – Dawid Krzyżaniak. Prostym podbiciem zdobył bramkę dla swojej drużyny. Chwilę później arbiter zakończył derbowe starcie.

Zobaczcie film z pojedynku między Polonią Środa Wlkp. i Jarotą Jarocin.