Zamknij

Największa impreza biegowa w powiecie już w niedzielę!

16:53, 06.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Po raz piąty odbędzie się RockRun Jarocin. Wystartuje w nim co najmniej 350 biegaczy z całej Polski. Zapisy będą prowadzone jeszcze w dniu zawodów i w sobotę. Mieszkańcy już dziś muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym tego dnia.

 

RockRun Jarocin 2019 odbędzie się 8 września. Biegi na 10 i 21 km wystartują wspólnie. Ze Stadionu Miejskiego. O 12:30. Ich trasy nie ulegną zmianie. Biegacze pobiegną w prawo ul. Św. Ducha. Dobiegną nią aż do jarocińskiego rynku. Stamtąd, przebiegając podcieniami ratusza, wrócą na ul. Św. Ducha. Nią dobiegną do ul. Żerkowskiej i dalej do Wilkowyi. W biegu na 10 km nawrotka będzie na wysokości tamtejszej szkoły. 10-kilometrowcy powrócą na Stadion Miejski w Jarocinie. Uczestnicy półmaratonu pobiegną dalej. Aż do Łuszczanowa. Tam zawrócą na ul. Stawnej i także powrócą na Stadion Miejski, gdzie zakończą swoje zmagania.

- Ta trasa sprawdziła się rok temu. Dzięki temu, że prowadziła przez jarocińską starówkę zgromadziła wielu kibiców – zauważa Przemysław Masłowski ze stowarzyszenia RockRun.

Organizatorzy RockRun Jarocin 2019 liczą na to, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcają wszystkich do wspólnego kibicowania na trasie biegów. Pierwsi biegacze na macie są spodziewani o 13:05. Ostatni o 15:30.

Zapisy na biegi prowadzone przez internet zostały już zamknięte. Zapisało się 350 osób. Organizatorzy liczą, że biegaczy na starcie będzie więcej. Zapisy stacjonarne będą prowadzone w biurze zawodów. To będzie czynne w sobotę od 10:00 do 19:00. W niedzielę od 8:30 do 11:30. Za pakiet startowy będzie trzeba zapłacić 100 zł. Tegoroczny znak RockRun Jarocin – obecny na koszulkach i medalu – to płyta winylowa. Na trasie biegów nie zabraknie kapel rockowych przygrywających biegnącym.

Oprócz RockRun Jarocin na obiektach sportowych Jarocin Sport 8 września odbędzie się też kilka mniejszych imprez. RockRun Junior wystartuje o 11:00. Dzieci – w zależności od wieku – pobiegną na 100, 200 lub 400 m. Nie zapomniano też o osobach niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Te będą się ścigały na 50 m. Jeśli wystartują wraz z opiekunem, będą miały do pokonania 100 m.

- Wraz z naszym biegiem wystartuje bieg Atlas Run 2019, czyli bieg na 10 kilometrów z 10-kilogramową piłką dla mężczyzn i 8-kilogramową dla kobiet – mówi Robert Cieślak, prezes Stowarzyszenia RockRun. 

Regulamin biegu jest dostępny tutaj.

Kierowcy 8 września muszą się liczyć z utrudnieniami na ulicach Jarocina. Trasy biegów zostaną wyłączone z ruchu samochodowego od 12:00 do 15:30. Członkowie Stowarzyszenia RockRun przepraszają za utrudnienia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone