Zamknij

W 37 godzin dobiegną na Westerplatte. Potrzebują pieniędzy. Zbiórka trwa

14:11, 05.08.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Biegacze Jarocin

W tym roku mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej. Rocznicę w szczególny sposób postanowili uczcić członkowie Stowarzyszenia Biegacze Jarocin. Biegną na Westerplatte. Potrzebują pomocy.

 

Członkowie Stowarzyszenia Biegacze Jarocin wyruszą 30 sierpnia około 16:00 z jarocińskiego rynku siedmioosobową grupą.

 - Po półgodzinie zostanie jeden biegacz na trasie. Co godzinę będziemy zmieniali się w biegu – mówi Marcin Wiencek, prezes Stowarzyszenia Biegacze Jarocin.

W ten sposób pokonają w sumie 391 km. Pobiegną głownie drogami bocznymi – gminnymi i powiatowymi. Na Westerplatte jarociniacy chcą się zameldować 1 września o 4:45. W godzinie wybuchu II wojny światowej. Ostatni odcinek sztafety ma przebiec 15 osobowa grupa. Oprócz siedmiorga biegaczy także osoby, które będą im pomagały na całej trasie sztafety. Bieg ma być transmitowany w internecie. Biegacze z Jarocina potrzebują pomocy innych. Głownie finansowej, która zostanie wykorzystana na organizację biegu.

- Nie chodzi o to, żebyśmy my sobie coś kupowali. Chodzi o zabezpieczenie transportu. Żebyśmy mogli bezpiecznie to przebyć potrzebujemy dwa samochody, żeby biegacze mieli gdzie odpocząć. Z tym odpoczynkiem w samochodzie też wcale dobrze nie jest. Przebiegnięcie 10 km i odpoczynek w aucie dają takie przykurcze, że, aby wyjść na kolejne 10 km to jest wyzwanie. A każdy z nas musi podejść do biegu sześć razy – mówi Marcin Więcek.

Dlatego też zbierają pieniądze. Akcja trwa na portalu zrzutka.pl. Tutaj. Ponad połowę kwoty już zebrano. Dołączyć się może każdy.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone