Zamknij

"Żagle Biznesu" przyznane (ZDJĘCIA + FILM)

14:39, 08.02.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Natalia Pluta

Sześć firm zostało uhonorowane statuetkami „Żagle Biznesu”. Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, przyznał je za lata 2018 i 2019. Gala Przedsiębiorczości tym razem odbyła się w JOK Jarocin.

 

Auto Dutkiewicz – Jacek Dutkiewicz, Hydro Marko sp. z o. o., sp.k. i Zenex sp. z o. o. otrzymali „Żagle Biznesu” za 2018 rok. Pylon S.A., Rock Browar Jarocin i Walczak Centrum Motoryzacji sp. z o.o., sp.k. odebrali nagrody za rok 2019. Statuetki zaprojektował Michał Batkiewicz, krakowski artysta-plastyk. Wręczył je Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę gościć dziś państwa na Gali Przedsiębiorczości, która pokazuje, że na terenie gminy Jarocin działają prężne, ważne dla rozwoju gospodarczego naszej małej ojczyzny, firmy. Także my – jako samorząd lokalny – staramy się stwarzać coraz lepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie naszej gminy. Wiatr w żagle państwa firm to wiatr w żagle gminy Jarocin – mówił włodarz miasta do zebranych w JOK Jarocin.

Podczas uroczystości pokazano film obrazujący, jak gmina Jarocin zmieniła się w ostatnich latach pod kątem gospodarczym. O muzyczną oprawę Gali zadbał zespół Q-Artists. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na wernisaż wystawy Romy Ratajczak malującej obrazy na szkle.

Zdjęcia z Gali Przedsiębiorczości zobaczcie w galerii pod artykułem!

 

Wyróżnione firmy:

 

Auto Dutkiewicz – Jacek Dutkiewicz

Autoryzowany dealer samochodów marki Fiat w Jarocinie i okolicy, działający na rynku od ponad 20 lat. Oferta firmy to sprzedaż i serwis samochodów z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Wizytówką firmy jest wykwalifikowana kadra mechaników, świadczących usługi na najwyższym poziomie w 2 stacjach kontroli pojazdów. Jacek Dutkiewicz to lokalny patriota, zawsze zaangażowany w sprawy gminy. Od 10 lat jest Starszym Cechu Rzemiosł Różnych jak również V-ce Prezesem Zarządu Izby Rzemieślniczej w Kaliszu. Sponsoruje klub piłkarski Jarota Jarocin.

Hydro Marko sp. z o.o., sp.k.

Przedsiębiorstwo powstało w 1993 roku, obecnie tworzone jest przez grupę firm inżynierskich, zdolną do kompleksowej realizacji inwestycji w zakresie budownictwa obiektów gospodarki wodno-ściekowej oraz przemysłowych. Hydro-Marko posiada własny potencjał projektowy i wykonawczy niezbędny do realizacji powierzonych zadań na terenie całej Polski. Podczas blisko 30 letniej działalności, inwestując w rozwój, firma stała się jednym z czołowych przedsiębiorstw w branży. Hydro-Marko to również działalność społeczna. Firma wspiera inicjatywy publiczne, imprezy i wydarzenia sportowe, kulturalne, edukacyjne oraz niesie bezinteresowną pomoc również osobom indywidualnym.

ZENEX  sp. z o.o.

ZENEX  sp. z o.o. powstała w 1992 roku jako mały sklepik w mieszkaniu właściciela firmy Zenona Krawczyka. Obecnie jest okazałą hurtownią z bogatą ofertą produktów. Od 1999 roku firma Zenex posiada również oddział w Słupcy. Przedsiębiorstwo stawia główny nacisk na własne opracowania i wdrażanie nowych rozwiązań produktowych. Dzięki stałej rozbudowie parku maszynowego opracowano własny system rozdzielnic elektrycznych niskiego napięcia Zenergy, na bazie których oparta jest także produkcja baterii kondensatorów ZenMATIC. Firma realizuje projekty dla klientów zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Pylon S.A.

Piszą o sobie: „Ciągłe obcowanie z dźwiękiem wyostrzyło nasz czuły zmysł słuchu do tego stopnia, że postanowiliśmy profesjonalnie zająć się działaniem w branży elektroakustycznej. Firma Pylon S.A. powstała w maju 2011 roku. Od tego czasu nieustannie pracujemy nad osiągnięciem najczystszego dźwięku, o najbardziej wyrazistej barwie. Opierając się na niezłomnej motywacji oraz wieloletnim zawodowym doświadczeniu, projektujemy głośniki, zestawy głośnikowe oraz produkty pokrewne, które w najdoskonalszy sposób uniosą wysublimowany ładunek dźwięku. To cała nasza magia. Z wirtuozerią i pełnym zaangażowaniem konstruujemy kolumny głośnikowe, które przekazujemy Państwu, abyście z przyjemnością rozwijali swoją pasję”. Pylon Audio współpracuje m.in. z Laboratorium Badawczym Akustyki Politechniki Wrocławskiej oraz Instytutem Radioelektroniki i Technik Multimedialnych. Firma z powodzeniem promuje i sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce i Europie, ale również w bardziej egzotycznych lokalizacjach jakimi są Korea Południowa, Wietnam czy Tajwan.

Rock Browar Jarocin sp. z o.o.

Rock Browar Jarocin sp. z o.o. –uruchomiony w połowie 2018 roku przebojem zdobył rynek rzemieślniczych piw w Polsce. W krótkim tempie od otwarcia browaru, rozpoczęto produkcję piw butelkowanych, sukcesywnie powiększając asortyment i zdobywając kolejnych klientów. W ofercie rockowego browaru znaleźć można m.in.  WEST COAST IPA, BLACK SOUL PORTER, PUNK PILS, Portera Bałtyckiego czy Koźlaka Pszenicznego. Na Poznańskich Targach Piwnych w konkursie Greater Poland Beer Cub 2019 Punk Pils zdobył srebro w kategorii Pils Czeski i Niemiecki. Jarocińskie piwo dostępne jest już na terenie całego kraju. Dzięki Rock Browar Jarocin - legenda jarocińskiego festiwal jest cały czas żywa.

Walczak Centrum Motoryzacji sp. z o.o., sp.k

To ponad 30 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej od małego warsztatu samochodowego, otwartego w 1985 roku przez Marka Walczaka do prężnego Centrum Motoryzacji, którego budowa zakończyła się  w 2018 roku. Firma oferuje usługi w zakresie mechaniki, elektroniki i blacharstwa, prowadzi Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz wypożyczalnię samochodów Walczak Rent a Car w Jarocinie oraz całej Wielkopolski. Systematyczny rozwój firmy pozwolił zgromadzić flotę około 300 aut w segmentach od A do Premium, a także samochody typu SUV oraz dostawcze. Jak informuje na swoich stronach internetowych Walczak Centrum Motoryzacji… ciąg dalszy nastąpi.

 

(AKTUALIZACJA, 10.02.2020, 16:00)

Zobaczcie wideorelację z Gali Przedsiębiorczości.

[WIDEO]144[/WIDEO]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone