Zamknij

Kawiarnia Filmowa gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możesz razem z nią

17.41, 27.01.2021 N.P
Skomentuj foto.: Kawiarnia Filmowa
REKLAMA

Przez ostatnie lata w niedzielę finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kino Echo przyłączało się do zbiórki prowadzonej przez fundację Jurka Owsiaka. W tym roku jest zamknięte, ale finał WOŚP się odbędzie. Już w najbliższą niedzielę – 31 stycznia. Pracownicy budynku przy ul. Gołębiej 1 w Jarocinie znaleźli sposób, jak wziąć udział w zbiórce. Wszyscy, którzy się do niej przyłączą tylko na tym skorzystają.

 

Dotychczas widzowie kina Echo podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli witani przez harcerzy z puszką. Zasada była prosta: wrzucisz, masz rabat na popcorn. Na 27 finale WOŚP 27 proc., na 28 – 28 proc. W tym roku byłoby 29 proc., ale kino jest zamknięte i nie ma popcornu.

- Skoro Jurek Owsiak obiecał grać do końca świata i jeden dzień dłużej, to my też stajemy na posterunku – zapewniają pracownicy kina Echo.

Zbieranie pieniędzy w ramach 29. finału WOŚP od kina przejmuje Kawiarnia Filmowa. Zasada finansowego pomagania nadal pozostaje bardzo prosta.

- Skoro sprzedajemy na wynos kawę, gorącą czekoladę, herbatę i inne grzane specjały, to coś z tym musimy zrobić. Pogoda na finał WOŚP musi być przednia, więc ludzie będą spacerować. A jeśli wejdą do Kawiarni Filmowej po coś na rozgrzewkę i wrzucą monetkę do naszej puszki, dostaną 29 proc. (jakże by inaczej to 29. finał) rabatu. Proste? Pewnie, że tak! Nic tylko spacerować i pomagać – informują pracownicy Kawiarni Filmowej.

Kawiarnia Filmowa zaprasza w swoje progi. 31 stycznia od 14:00 do 21:00. Puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapewnia sztab działający przy Zespole Szkół Społecznych w Jarocinie.

Pieniądze zebrane podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał WOŚP dedykowany laryngologii. Pierwszy odbył się 13 lat temu – w 2008 roku. W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów, jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.   

- Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów – mówi Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%