Zamknij
REKLAMA

Teraz czas na Siedlemin

13.13, 21.09.2022 N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Inwestycja oświatowa w Witaszycach zakończona. Teraz czas na Siedlemin. Już trwa tam budowa przedszkola i sali gimnastycznej.

 

Wraz z nadejściem września w Witaszycach do użytku oddano nowoczesne przedszkole.

[ZT]4827[/ZT]

Teraz czas na realizację inwestycji oświatowych w innych wsiach gminy Jarocin. Ta planowana w Siedleminie już trwa. To budowa przedszkola i sali gimnastycznej.

- Dopięliśmy swego i realizujemy tę obietnicę, którą złożyliśmy. Tak jak zawsze mówię: Obiecać mniej, zrobić więcej. W tym przypadku wybudujemy nie tylko przedszkole, ale również salę gimnastyczną - mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Pierwszy etap inwestycji, który ma zostać zrealizowany do połowy grudnia, obejmować będzie budowę przedszkola i sali gimnastycznej w stanie surowym. Parter budynku będzie pełnił funkcję przedszkola. Placówka będzie przeznaczona dla trzech grup po 25 dzieci. Na piętrze znajdować się będzie sala gimnastyczna wraz z szatniami, sanitariatami, pomieszczeniem trenera i pomieszczeniem technicznym. Sala o wymiarach 25,54x13,45 przystosowana będzie do rozgrywek w takich dyscyplinach jak koszykówka, piłka ręczna i siatkówka.

- Aktualnie do przedszkola uczęszcza 75 dzieci, ale budowa nowego obiektu przede wszystkim odciąży szkołę, ponieważ aktualnie przedszkolaki mają sale w dużych, 60-metrowych pomieszczeniach, które można będzie dużo lepiej wykorzystać np. na pracownię fizyczną. Jeśli będzie większe zainteresowanie i więcej chętnych dzieci do nowego przedszkola, „zerówka” mogłaby zostać w budynku szkoły. Dzięki temu byłoby więcej miejsca dla młodszych grup w przedszkolu. Uczniowie bardzo czekają na nową salę gimnastyczną, ponieważ teraz w ogóle nie mają warunków – ćwiczą na korytarzu szkolnym lub w sali wiejskiej. Ponadto od przyszłego roku wchodzą nowe przepisy i np. schody, które są w szkole, według nowych rozporządzeń będą nieprzystosowane do dzieci przedszkolnych, a sale przedszkolne aktualnie są właśnie na piętrze. Szkoła musiałaby ponieść bardzo duże koszty, aby dostosować się do nowych wymagań - mówi Izabela Woś, dyrektor Zespołu Szkół w Siedleminie..

Koszt inwestycji wyniesie  2.181.500 zł. Zrealizuje go Investic Sp. z o.o. z Goliny.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%