Zamknij
REKLAMA

Lepsze warunki do zabawy dla najmłodszych mieszkańców gminy

12:44, 26.05.2022 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Trwają naprawy – po sezonie zimowym – istniejących placów zabaw i wymiana piasku. Wkrótce powstaną też na terenie naszej gminy nowe obiekty, z których będą mogły korzystać maluchy.

 

Obecnie trwają naprawy 33 istniejących placów zabaw oraz wymiana piasku w piaskownicach po sezonie zimowym. Do końca maja mają być naprawione wszelkie usterki wykazane podczas posezonowych przeglądów.

Do końca lipca ma zostać wybudowany plac zabaw przy ul. Szkolnej w Witaszycach, a do końca sierpnia – przy ul. Szkolnej w Cielczy. Koszt realizacji pierwszego zadania to 182.955,78 zł, drugiego – 153.542,13 zł.

Na najbliższej sesji rady miejskiej planowane jest zwiększenie środków na budowę placów zabaw w gminie Jarocin. Ogłoszone zostaną przetargi na budowę – jeszcze w tym roku - placu zabaw przy ul. Zagonowej w Jarocinie oraz w Osieku, przy świetlicy wiejskiej.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jarockjarock

0 0

Ponad 30 -ci placów zabaw ... Moim zdaniem lepiej utrzymywać trzy ale konkretne i duże z monitoringiem. Za przykład podam place zabaw np. w Rabce Zdrój, Międzyzdrojach, itp. W Jarocinie takie lokalizacje widzę na Tumidaju, Szubiankach i koło Jarocin-Sport. 21:16, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%