Zamknij
REKLAMA

Kolejne mieszkania czynszowe w gminie Jarocin. Tym razem w Witaszycach (ZDJĘCIA)

11:19, 10.05.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Przemysław Maćkowiak
REKLAMA

Wielorodzinny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Zapłocie 1 A w Witaszycach. Obiekt będzie składał się z 30 lokali mieszkalnych o powierzchniach: 55 m2 (trzypokojowych, zlokalizowanych na parterze i pierwszym piętrze) oraz 35 m2 (dwupokojowych zlokalizowanych na poddaszu).

 

Budynek architekturą i wykończeniem wewnętrznym („pod klucz”) będzie nawiązywał do tych wcześniej zrealizowanych – w Jarocinie, Siedleminie i Potarzycy.

- W Witaszycach dodatkowo zamontowane zostaną windy na każdej klatce schodowej, co będzie udogodnieniem m.in. dla osób starszych. Ponadto na każdej klatce schodowej na parterze będzie wózkownia. Mieszkania na parterze będą posiadały zabudowane tarasy. Obiekt będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, która zasili części wspólne budynku – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin.

Generalnym wykonawcą inwestycji w Witaszycach jest firma Investic sp. z o.o. z siedzibą w Golinie. Zakończenie budowy planowane jest w sierpniu 2023 roku. Inwestycja ma kosztować około 7,83 mln zł. Około 2,12 mln zł z tej kwoty stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który gmina Jarocin pozyskała w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat, a około 700 tys. zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z preferencyjnego kredytu udzielonego przez BGK (program Społecznego Budownictwa Czynszowego) i częściowo ze środków własnych JTBS.

Zdjęcia z podpisania umowy na budowę mieszkań czynszowych w Witaszycach zobaczcie w poniższej fotorelacji. 

[FOTORELACJA]788[/FOTORELACJA]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%