Zamknij
REKLAMA

Potarzyca. Nowe mieszkania oddane najemcom i prezent od inwestora (ZDJĘCIA)

12:28, 04.05.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Zakończona została budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Noskowskiej w Potarzycy. Inwestycja stanowi kolejny etap budowy mieszkań czynszowych w gminie Jarocin i realizowana jest przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

 

Przy ul. Noskowskiej w Potarzycy wybudowane zostały dwa budynki. W podobnej architekturze, jak w przypadku postawionych wcześniej mieszkań czynszowych zlokalizowanych w Siedleminie oraz w Jarocinie przy ulicach: Siedlemińskiej i Leszczyce.

W ramach inwestycji prowadzonej od października 2020 roku powstało 78 nowych lokali, na które składają się dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni 35 m2 lub 55 m2, wykończone „pod klucz”. Lokale zlokalizowane na parterze budynków posiadają zabudowane tarasy. Wykonana zostanie także instalacja fotowoltaiczna na cele administracyjne, aby obniżyć koszty energii elektrycznej w częściach wspólnych budynków.

[FOTORELACJA]778[/FOTORELACJA]

Lokalizacja mieszkań została wybrana właśnie w tym miejscu ze względu na sąsiadujące przedszkole i szkołę – placówka jest wyjątkowa z uwagi na znajdujące się w niej planetarium. Teraz będą mogły do niej uczęszczać również dzieci mieszkające na nowym osiedlu. Obecnie rodziny, którym przyznano mieszkania, zaczynają się wprowadzać do nowych lokali. W prezencie od generalnego wykonawcy, firmy Investic sp. z o.o., najemcy otrzymali vouchery o wartości 200 zł i 150 zł (kwota zależna od powierzchni mieszkania). Mogą zrealizować je na zakup farby w celu pomalowania swoich lokali na wybrany przez siebie kolor (ściany standardowo są białe).

- Około 37 proc. stanowią najemcy spoza gminy Jarocin. Do Potarzycy wprowadziły się również dwie rodziny z Argentyny. Trzecia podpisuje umowę w najbliższym czasie. Jedna, która wkrótce zamieszka, wraca z Wielkiej Brytanii, kolejna pochodzi z Ukrainy. Łącznie w nowych mieszkaniach zamieszka ponad 200 osób, w tym około 75 dzieci – czytamy w informacji prasowej gminy Jarocin.

Koszt realizacji inwestycji opiewa na około 14,2 mln zł. Około 2,5 mln zł z tej kwoty stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który gmina Jarocin pozyskała w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat, a około 1,4 mln zł stanowi wsparcie ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzą z preferencyjnego kredytu udzielonego przez BGK (program Społecznego Budownictwa Czynszowego) i częściowo ze środków własnych JTBS.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%