Zamknij

3.500 zł i prace społeczne za zniszczenie drzew (ANKIETA)

14:00, 07.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: jarocin.pl

Mają po 15 lat. Przez trzy kolejne soboty w maju niszczyli drzewa przy ul. Jarmarcznej w Jarocinie. Dzięki zaangażowaniu dwóch mieszkanek Jarocina udało się ustalić tożsamość czterech sprawców. Stanęli przed sądem. Będą prowadzić prace porządkowe w Parku Radolińskich. Rodzice zapłacą 3,5 tys. zł. Postanowienie nie jest prawomocne.

 

W maju mieszkanka Jarocina przesłała do Roberta Kaźmierczaka, zastępcy burmistrza Jarocina, zdjęcia połamanych drzew przy ul. Jarmarcznej. Poinformowała, że podobnych zniszczeń przy tej ulicy ktoś dokonał także w poprzednie soboty. Szerzej pisaliśmy o tym w poniższym artykule.

[ZT]15[/ZT]

Sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jarocinie. Gmina Jarocin chciała, aby rodzice sprawców pokryli koszty nowych nasadzeń, a chłopacy wykonali prace porządkowe w Parku Radolińskich. Odbyła się rozprawa. Cała czwórka została uznana winnymi zarzucanych czynów. W różnym stopniu. Stąd też rodzice chłopaków muszą naprawić szkody poprzez zapłatę na rzecz gminy kwot od 350 zł do 1.516 zł. W sumie 3,5 tys. zł. Sprawcy zniszczeń będą musieli wykonywać prace porządkowe w Parku Radolińskich. Przez pięć godzin tygodniowo. Dwóch przez cztery tygodnie a dwóch przez osiem tygodni.

- Bardzo dziękuję mieszkankom Jarocina za zwrócenie uwagi na przypadki niszczenia drzew. Bez determinacji jednej z pań chyba nie udałoby się ustalić sprawców.  Nie może być tak, że za pieniądze jarociniaków coś jest budowane, urządzana jest zieleń, a ktoś inny, w tym przypadku kilkunastoletni chłopacy, niszczą to i mieliby pozostać bezkarni. Jeśli postanowienie sądu uprawomocni się, to rodzice pokryją koszty nowych nasadzeń. Chłopacy, pracując przez kilka tygodni w parku może staną się miłośnikami przyrody i strażnikami tego, co nasze wspólne – wyraża nadzieję Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.  

[ZT]355[/ZT]

Co sądzicie na ten temat? Weźcie udział w naszej ankiecie. Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach pod artykułem!

Czy, twoim zdaniem, zasądzana kara jest odpowiednia dla nastolatków?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone