Zamknij

ADAM PAWLICKI: "Donosy składane przez opozycję szkodzą projektom, które realizujemy dla rozwoju naszej gminy i poprawy standardu życia naszych mieszkańców"

13:49, 19.02.2021 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna kontrola prowadzona w Urzędzie Miejskim w Jarocinie nie wykazała naruszeń procedury prawa zamówień publicznych. Tym razem sprawa dotyczyła przetargu na rewaloryzcję Parku Radolińskich w Jarocinie.

 

Pisma opisujące działania samorządu trafiły w ostatnim czasie do: prokuratury, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystkie dotyczyły procedury przetargowej realizowanej przez gminę Jarocin w związku z projektem pn. „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmującej parki, skwery i zieleń przyuliczną”.  To groziło wstrzymaniem finansowania inwestycji, która realizowana jest przy udziale unijnej dotacji.

– Donosy składane przez opozycję szkodzą projektom, które realizujemy dla rozwoju naszej gminy i poprawy standardu życia naszych mieszkańców. Niestety są ludzie, którzy swoje działanie upatrują w podkładaniu kłód pod nogi. Nie podkładają ich jednak tylko nam, ale wszystkim mieszkańcom – uważa Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Kontrola przeprowadzona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotycząca rewitalizacji Parku Radolińskich nie potwierdziła zarzutów, które zostały zgłoszone w dokumentach opozycji. W raporcie pokontrolnym można przeczytać, że „kontrola postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotycząca powyższego zamówienia nie wykazała naruszeń procedury określonej w ustawie z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, które mogłyby zostać uznane jako rodzące skutki finansowe”.

Jak uważa włodarz gminy, „ilość pism składanych przez jedne i te same osoby jest elementem politycznej gry, którą od dłuższego czasu uprawia grupka osób, będąca w opozycji do działań ugrupowania Ziemia Jarocińska”. Jego liderem jest Adam Pawlicki.

– Mam wrażenie, że pisanie donosów to jedyna rzecz, która jest interesująca dla tych osób. Nie zajmuje ich rozwój naszej gminy, lepsze życie jej mieszkańców, tylko szukanie - na siłę - sensacji. Pół biedy, gdyby to było tylko to, ale niestety nie jest, bo każdy taki donos, musi być szczegółowo sprawdzony przez instytucję, do której trafia. Potem nasi urzędnicy są zobowiązani wysłać odpowiednie dokumenty, odpowiadają na różne pytania, a przecież w tym czasie swoją energię mogliby pożytkować nie na to, co już się wydarzyło, ale po to, by dalej rozwijać Gminę Jarocin – podsumowuje burmistrz Adam Pawlicki.

Tym razem wypłata środków na wykonanie przedsięwzięcia została tylko opóźniona w czasie. Projekt rewitalizacji parku może być realizowany zgodnie z planem.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%