Zamknij

Puchar recyklingu dla ZGO

14:49, 16.11.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

ZGO sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu otrzymało nagrodę w konkursie pn. „Puchar Recyklingu”. Gala, w czasie której miało miejsce ogłoszenie wyników plebiscytu, odbyła się on-line. Jego organizatorzy odwiedzili więc Jarocin i przekazali statuetki na ręce członków zarządu gminnej spółki.  

 

Jedna z najważniejszych nagród w 21. edycji konkursu pn. „Puchar recyklingu” trafiła do ZGO – WCR. Nadana została przez Krajową Izbę Gospodarczą. Kolejne wyróżnienie jarocińskiemu zakładowi przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo spółka została wyróżniona w zakresie zbiórki i zagospodarowania baterii w kategorii „Zielona Bateria” oraz w kategorii „Aktywni w Wielkopolsce”.

Do Jarocina przyjechali Magdalena Dutka oraz Robert Rosa – prezes i wiceprezes zarządu firmy Abrys, która jest organizatorem „Pucharu Recyklingu”. Statuetki oraz pamiątkowe dyplomy przekazali Witosławowi Gibasiewiczowi, prezesowi zarządu ZGO oraz Jarosławowi Warczygłowie i Michałowi Manowskiemu, wiceprezesom WCR.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że nagrodzeni w 2019 roku uzyskali bardzo dobre wyniki w selektywnej zbiórce odpadów wszystkich frakcji i realizowali ciekawe działania edukacyjne.

- ZGO-WCR radzi sobie bardzo efektywnie nie tylko w działalności bieżącej, ale również wybiega daleko w przyszłość. Przyznając ten puchar kierowaliśmy się m.in. tym, że firma bardzo dalekosiężnie dostrzega potrzeby zmian, inwestuje w produkcję oraz w znacznym stopniu wykorzystuje energię odnawialną – mówił Krzysztof Kawczyński, przewodniczący komitetu ochrony środowiska Krajowej Izby Gospodarczej.

Konkurs Puchar Recyklingu jest organizowany od 1999 roku. To jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz