Zamknij

Zielony amfiteatr. Wiadomo już, kiedy powstanie (ZDJĘCIA)

13:32, 20.05.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Jeszcze trochę i miną cztery lata od zburzenia jarocińskiego amfiteatru. Przez ten czas Park Radolińskich bardzo się zmienił – wypiękniał. W końcu przyszedł czas i na amfiteatr. Zupełnie nowy – zielony i przyjazny. Wiadomo już, kiedy rozpocznie się jego budowa. A także, kiedy zakończy.

 

W sierpniu miną cztery lata od zburzenia amfiteatru w Jarocinie. W jego miejscu powstanie nowy. Nie będzie dominował nad otoczeniem, ale wkomponuje się w przestrzeń zabytkowego parku. Nie będzie stałej sceny, która, w nieistniejącym już obiekcie, ulegała ciągłym aktom wandalizmu. Na potrzeby organizowanych wydarzeń w ciągu kilku godzin będą montowane podesty i zadaszenie.

Koncepcja zielonego amfiteatru realizuje założenie „maksimum zieleni – minimum betonu”. Teren amfiteatru będzie wyposażony w system nawadniania, aby nawet w upalne lato utrzymywać w dobrym stanie nawierzchnie trawiaste. Obiekt zostanie oświetlony, objęty systemem monitoringu i nieodpłatnym dostępem do internetu.

Od ulicy Parkowej do Zamkowej, równolegle do alei grabowej, zostanie wybudowana droga pieszo-rowerowa z oświetleniem. Pozwoli na bezpieczną komunikację pieszą i rowerową od ulicy Poznańskiej (na wysokości kościoła św. Marcina docelowo powstanie przejście dla pieszych) z osiedla 1000-lecia. W ramach zadania zostaną poddane konserwacji i zabezpieczeniu także ruiny 500-letniego kościoła św. Ducha. Wokół murów powstaną ścieżki łączące się z układem komunikacyjnym amfiteatru i parku, a także z ulicami Zamkową i Parkową.

Wykonawcą inwestycji jest firma Park-M Poland ze Starego Sącza. Roboty budowlane polegające na rewitalizacji, konserwacji, renowacji i adaptacji zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie mają ruszyć w lipcu.

- Rozpoczną się od renowacji ruin kościoła św. Ducha oraz budowy amfiteatru wraz z nawierzchnią i zagospodarowaniem terenu (w tym murki i schody, drogi i utwardzenia, instalacje elektryczne, roboty ziemne, przyłącza instalacyjne). Zadania te są zgodne z harmonogramem załączonym do umowy, zatwierdzonym zarówno przez wykonawcę, jak i inwestora. Obecnie przeprowadzane są prace geodezyjne – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin.

Prace mają się zakończyć do 30 kwietnia 2021 roku.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz