Zamknij
źródło: Woox

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Jest na to sposób

10.03.2022

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Jest na to sposób

Rosnące kwoty na rachunkach za ogrzewanie niejednej osobie spędzają sen z powiek. Choć wysokie stawki za energię nie maleją, to można przynajmniej zapewnić sobie większą kontrolę nad ogrzewaniem.

 

Chcesz mieć pełną kontrolę nad ogrzewaniem? Zastanawiasz się, czy jest sposób na zdalną regulację grzejnika? Oczywiście, że to wszystko jest możliwe. Jednym z rozwiązań może być użycie inteligentnych głowic grzejnikowych. Takie urządzenia można znaleźć w ofercie marki Woox.

Inteligenta Głowica Grzejnikowa, oprócz tradycyjnej ręcznej regulacji, umożliwia zarządzanie pracą grzejnika z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Wystarczy tylko smartfon lub tablet z dostępem do internetu, a dzięki darmowej aplikacji Woox Home dostępnej na Android i iOS, można dopasować temperaturę w pomieszczeniu w zależności od warunków na zewnątrz, a także ustawić indywidualny harmonogram grzania.  Co ważne, głowica grzejnikowa Woox R7067 jest kompatybilna z najbardziej popularnymi w Europie systemami grzejników Danfoss RA, RAV, RAVL co pozwala na szerokie jej zastosowanie w systemach grzewczych. W zestawie oferowanym przez producenta znajdują się dwie inteligentne głowice oraz bramka Woox Zigbee, która jest niezbędna do podłączenia urządzeń. Ponadto istnieje możliwość dokupienia pojedynczych głowic.

Kolejnym przydatnym urządzeniem pozwalającym zwiększyć kontrolę nad ogrzewaniem, a co za tym idzie także nad wydatkami za energię, jest inteligentny smart czujnik wilgotności i temperatury R7048. Pozwala on kontrolować temperaturę oraz poziom wilgotności w wybranym pomieszczeniu w czasie rzeczywistym mierząc i zapisując temperaturę, oraz wilgotność w miejscu, w którym został zainstalowany. Urządzeniem w łatwy sposób można sterować za pomocą smartfona lub tabletu, korzystając z wygodnych funkcji dostępnych w bezpłatnej aplikacji Woox Home. Właśnie tam istnieje możliwość połączenia go razem z głowicami grzejnikowym, co pozwoli na jeszcze większą kontrolę temperatury w domu lub mieszkaniu. Dzięki temu użytkownik może ustawić regułę, która automatycznie uruchomi grzejnik, kiedy temperatura przekroczy określony wcześniej poziom. Dzięki tym funkcjom czujnik jest funkcjonalny zarówno w połączeniu ze smart głowicami grzejnikowymi, jak i również jako samodzielny sprzęt.

Wszystkie urządzenia działają w oparciu o technologię Zigbee. Smart Bramka Zigbee to małe urządzenie, które po podłączeniu do naszego domowego routera WiFi daje możliwość tworzenia własnej sieci wewnętrznej, do której możemy dodawać różne smart sprzęty. W ofercie marki Woox można znaleźć m.in. czujniki dymu, temperatury, wycieku wody, ruchu czy otwarcia okna lub drzwi. Ponadto zarówno czujnik temperatury, jak i głowice grzejnikowe są kompatybilne z Amazon Alexa i Google Assistant, co pozwala na sterowanie sprzętami również za pomocą poleceń głosowych.


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz