Zamknij

Oszuści przechodzą samych siebie! Teraz próbują w ten sposób

15:28, 02.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby
REKLAMA

Cyberprzestępcy nie próżnują i podszywają się pod Urząd Skarbowy, Ministerstwo Finansów i operatorów sieci komórkowych. Rozsyłają wiadomości SMS i maile. Zobacz, jak nie dać się nabrać. 

- Oszuści wysyłają sms-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje zadłużenie w Urzędzie Skarbowym lub u operatora telekomunikacyjnego. By nakłonić nas do podania danych na szkodliwej stronie, przestępcy informują o przekazaniu sprawy do sądu w przypadku nieopłacenia rzekomej zaległości w podanym terminie

 - ostrzega CERT Polska, działający w Państwowym Instytucie Badawczym NASK.

Metoda działania oszustów nie jest nowa, ale wielu może dać się na nią nabrać. Do wiadomości dołączony jest link, a kliknięcie w niego może spowodować duże problemy.

- Uwaga na udostępnianie danych logowania - uczula serwis Wirtualna Polska. |

To typowa kampania pishingowa. Kliknięcie w link przeniesie nas do panelu łudząco przypominającego bank, w którym mamy otwarty rachunek oszczędnościowy. Wpisanie danych do logowania sprawi, że te trafią w ręce przestępców, a to prosta droga do bankructwa. 

Komisja Nadzoru Finansowego natomiast ostrzega przed fałszywymi mailami. Przestępcy podszywający się pod Ministerstwo Finansów informują o "zwrocie podatku".

Pokusa otrzymania pieniędzy może zakończyć się tragicznie. Przesłany przez przestępców link prowadzi do fałszywej strony wyłudzającej dane karty płatniczej.

- Nie dajcie się okraść - wskazuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%