Sport

Zamknij
Dwie dekady działalności świętował PUKS Antonio Jarocin. Jubileusz 20-lecia był okazją do wspólnego spotkania zawodników, trenerów, działaczy, rodziców oraz wszystkich osób, które przez lata współtworzyły historię klubu. Od 20 lat Antonio Jarocin rozwija młode piłkarskie talenty, ucząc nie tylko sportowych umiejętności, ale również współpracy, odpowiedzialności i zasad fair play.
W lesie przy ul. Niepodległości odbył się Jarociński Bieg Młodych Dębów 2026, który zgromadził liczne grono dzieci, młodzieży oraz ich rodziny. Uczestnicy rywalizowali na trasach dostosowanych do poszczególnych kategorii wiekowych – od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie przebiegło w sportowej atmosferze, a leśne ścieżki stały się miejscem aktywnej zabawy, zdrowej rywalizacji i wspólnego spędzania czasu.
Piłkarskie święto w Jarocinie przyciągnęło w sobotę setki uczestników i kibiców. Już od rana na obiektach Jarocin Sport rozgrywany był Turniej Dzieci i Młodzieży, w którym udział wzięły dziesiątki drużyn oraz setki młodych piłkarzy. Przez wiele godzin na boiskach nie brakowało sportowych emocji, rywalizacji w duchu fair play i pasji do futbolu.
W Noskowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięły w nich udział jednostki OSP oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu gminy Jaraczewo.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Muay Thai odbyły się w Krakowie. Klub Muay Thai Jarocin reprezentowało czterech zawodników, którzy wrócili z zawodów z medalami i kolejnym cennym doświadczeniem na krajowej arenie.
Skomentuj Twoje dziecko kocha sport? Ta szkoła jest dla niego!
Artykuł sponsorowany
W zdrowym ciele, bystry umysł. Wybierz szkołę, która dba o wszechstronny rozwój Twojego dziecka w każdym wymiarze. Trwa nabór do klas 1–8 Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dołącz do nas!
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Kotlinie odbył się Turniej Tenisa Stołowego, który zgromadził najlepszych zawodników z okolicy. W rywalizacji udział wzięło ponad 50 uczestników, którzy walczyli o zwycięstwo w pięciu kategoriach. Wydarzenie odbyło się pod patronatem posłanki Lidii Czechak naszym patronatem medialnym.
Za nami 9. BAU-TECHNIK RockRun Jarocin 2026. W sobotę miłośnicy biegania i mocnych muzycznych brzmień ponownie opanowali Jarocin, rywalizując na dwóch głównych dystansach – 10 km oraz półmaratonie. Tegoroczna edycja przyciągnęła zawodników z różnych części Polski i zagranicy, a wysoki poziom sportowy sprawił, że kibice mogli oglądać zaciętą walkę o miejsca na podium.
Już za kilka dni Jarocin ponownie zamieni się w miasto pełne sportowych emocji. W sobotę, 30 maja, ulicami miasta pobiegną uczestnicy wyjątkowego wydarzenia biegowego – 9. BAU-TECHNIK ROCKRUN JAROCIN, który co roku przyciąga zarówno zawodników, jak i licznych kibiców. Organizatorzy zapowiadają nie tylko sportową rywalizację, ale również prawdziwe święto mieszkańców i fanów aktywnego stylu życia.
Ogromny sukces odniósł zawodnik UKS Tornado Jarocin podczas XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2026. Mikołaj Kaczmarek wywalczył brązowy medal w taekwondo olimpijskim, potwierdzając swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki w kategorii kadetów.
Blisko 1,9 mln zł dofinansowania trafiło do Gminy Jaraczewo na modernizację pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą i oświetleniem w Noskowie. Informację tę ogłoszono podczas konferencji ministra sportu i turystyki Jakuba Rutnickiego poświęconej wynikom pierwszej edycji ministerialnego Programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich Orłów dla województw wielkopolskiego i lubuskiego.
W sobotę w Jarocinie odbyło się spotkanie i trening biegowy z Adamem Nowickim – Mistrzem Polski w półmaratonie i ambasadorem 9. BAU-TECHNIK ROCKRUN JAROCIN. Wydarzenie zgromadziło biegaczy o różnym poziomie zaawansowania, którzy mieli okazję nie tylko wspólnie trenować, ale także zdobyć praktyczną wiedzę na temat kształtowania siły biegowej z elementami podbiegów.
To był wieczór, którego kibice jarocińskiego rugby długo nie zapomną. Podczas majówkowego koncertu, na który czekał cały region, gwiazda wieczoru – Agnieszka Chylińska – oddała wyjątkowy hołd lokalnej drużynie. Jak się okazuje, za tym gestem stoi niezwykła historia i osobisty telefon artystki do Błażeja Kalinowskiego, prezesa klubu Sparta Jarocin.
Od wtorku w Jarocinie trwa wyjątkowe święto służb mundurowych – I Wielkopolski Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. 20 drużyn z całej Polski, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo spotyka się na boisku i walczy o zwycięstwo, a przy okazji o coś znacznie ważniejszego... Turniej ma też piękny cel charytatywny. Całkowity dochód uzyskany podczas jego trwania zostanie przekazany Stowarzyszeniu „Zakątek Weteranów", które opiekuje się emerytowanymi psami służbowymi po latach wiernej służby.
Świetne informacje napłynęły dziś do Jarocina. Miasto znalazło się na liście rekomendowanych gmin do otrzymania dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Jak przekazali radna województwa Marzena Wodzińska oraz dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Adam Wysocki, do Jarocina ma trafić aż 1 mln zł na rozwój infrastruktury sportowej.