Zamknij
14:30, 14.04.2024
Za nami Sportowe Pożegnanie Macieja Paterskiego. Uczestnicy rajdu, który wystartował spod Pałacu Radolińskich w Jarocinie dotarli do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Tam zarówno Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego jak i Bartosz Walczak, wiceburmistrz Jarocina, uhonorowali kolarskiego mistrza świata. Na mecie rajdu na jego uczestników czekał nie tylko poczęstunek. Także wywiad z Maciejem Paterskim, przeprowadzony przez Przema Maćkowiaka, jarocińskiego dziennikarza, fana sportowca oraz mała wystawa fotografii autorstwa Szymona Gruchalskiego – jarocińskiej legendy fotografii. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie RoweLOVE - Jarocin.
13:05, 09.04.2024
Czy słyszeliście kiedyś o rowerzystach, którzy jednocześnie ścigają się i delektują krajobrazem? Jeśli nie, to Stowarzyszenie RoweLOVE - Jarocin ma dla was coś specjalnego.  Zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie - Sportowe Pożegnanie Macieja Paterskiego. To wyjątkowa okazja, by pedałować bok w bok z legendą polskiego kolarstwa, w tempie umożliwiającym podziwianie uroków okolicy.
17:22, 05.04.2024
Turnieje piłki nożnej, liga siatkowa, trening z biegaczami, wyścigi przedszkolaków, mecz Rugby Klub Sparta Jarocin i Jaroty Jarocin… To tylko niektóre atrakcje Światowego Dnia Sportu w Jarocinie. W ramach wydarzenia godzina zabawy w Aquaparku, kręgielni czy saunie wyniesie 5 zł.
15:13, 25.03.2024
Jan Tomczak zdobył złoty medal w skoku w dal podczas 14. Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody rozegrane zostały w Toruniu. Jan Tomczak, reprezentujący na co dzień klub Atlas Jarocin i Jarocin Sport, pokonał kilkunastu innych zawodników z Europy, w tym Greka i Łotysza, którzy uplasowali się tuż za nim. - Miałem idealny dzień. Trafiłem idealnie w belkę. Pojechałem na mistrzostwa, nie licząc, że zdobędę złoty medal, ponieważ przed wyjazdem byłem mocno przeziębiony – powiedział szczęśliwy złoty medalista, po udanym skoku.. Przypomnijmy – w ubiegłym roku Jan Tomczak wywalczył pierwsze miejsce w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Świata Masters w lekkiej atletyce. Skoczył 4 m 88 cm. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w lekkiej atletyce został mistrzem Polski weteranów w skoku w dal w kategorii M-70. Skoczył 4 m i 51 cm, ustanawiając jednocześnie nowy halowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej i nowy rekord halowych Mistrzostw Polski Masters.
12:39, 20.03.2024
Zespół Pol-Agro wywalczył tytuł mistrza Jarocińskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Podczas 11 kolejek rozegrano 66 meczów, w których padły aż 593 gole.
16:48, 18.03.2024
Kolejny sukces zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Michalina Wróbel zwycięża w Pucharze Świata Belgian Open 2024.
13:11, 12.03.2024
Kompleks sportowy Orlik w Witaszycach przejdzie metamorfozę. Po niemalże 15 latach użytkowania obiekt zostanie zmodernizowany.
17:32, 07.03.2024
To było prawdziwe święto hokeja na jarocińskim lodowisku. Na koniec sezonu odbył się turniej hokeja na lodzie. Do Jarocina, na zaproszenie organizatorów – stowarzyszenia Rock Hockey Jarocin - przyjechały drużyny z Gostynia, Kalisza i Poznania.
13:40, 04.03.2024
Po kilku latach przerwy do Jarocina powróciła Liga Halowej Piłki Nożnej. 12 drużyn rozpoczęło rozgrywki już w styczniu. Zwycięzcę poznamy w marcu. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Jarocina.
15:56, 27.02.2024
Trzej jarociniacy stanęli na podium podczas 33. Halowych Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu. Vincento Felicetti zdobył dwa złote medale w biegach na 60 m i 200 m, Jan Tomczak – złoty medal w skoku w dal, a jego syn, Cezary Tomczak – srebrny medal w skoku w dal.
15:22, 21.02.2024
Igor Bogaczyński z kolejnym złotym medalem. Tym razem młody sportowiec wygrał 68.PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu.
16:45, 14.02.2024
Stowarzyszenie Biegacze Jarocin stawia na uświadamianie o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia już od najmłodszych lat. Członkowie sportowej grupy odwiedzili w ostatnim czasie kilka szkół z terenu gminy Jarocin.
15:06, 07.02.2024
Nie tylko Michalina Wróbel miała co świętować po swoim starcie w Austrian Open. Także Patrycja Adamkiewicz, wychowanka MUKS Białe Tygrysy Jarocin, dziś zawodniczka AZS AWF Warszawa, wróciła z tych zawodów z medalem.
13:48, 06.02.2024
Sportowcy, trenerzy oraz kluby zostały wyróżnione i nagrodzone przez burmistrza Jarocina. Gala Sportu 2024 odbyła się w sali bankietowej Jarocin Sport.
10:56, 05.02.2024
Michalina Wróbel, zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin, wywalczyła medal w Pucharze Świata w taekwondo w kategorii senior. Sukces jest tym większy, że sama zawodniczka jest jeszcze juniorką.