Zamknij

"Wybuchowe" znalezisko pod podłogą (ZDJĘCIA)

14:14, 19.05.2020 | N.P
Skomentuj foto.: KPP w Jarocinie
REKLAMA

Najpierw granat przy drodze. Dwa tygodnie później pocisk przeciwpancerny w piecu. Minął tydzień i znów pirotechnicy zostali wezwani do „wybuchowego” znaleziska. Tym razem w domu w Jarocinie.

 

Po koniec kwietnia znaleziono granat przy drodze z Hilarowa do Słupi. W minionym tygodniu informowaliśmy o tym, że podczas remontu w Cielczy odnaleziono pocisk przeciwpancerny. Był ukryty w piecu, który stał w letniej kuchni. Więcej na ten temat w poniższym linku.

[ZT]977[/ZT]

Dziś okazuje się, że dokonano kolejnego „wybuchowego” odkrycia. Tym razem w domu w Jarocinie. Tajemnice z przeszłości skrywała drewniana podłoga. Podczas remontu poddasza piętrowego budynku jego właściciele znaleźli trzy kartony z amunicją. Wczoraj około 18:00 zawiadomili o tym policję.

- Policyjny pirotechnik, po obejrzeniu znaleziska ustalił, że amunicja wyprodukowana została w 1943 roku, czyli w czasie II wojny światowej. Jest to amunicja ostra kalibru 5,6 mm. Amunicja została zabezpieczona przez policjantów i wkrótce przekazana będzie patrolowi saperskiemu – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kto ukrył naboje w tym miejscu i kiedy? Policjanci będą wyjaśniać tę sprawę. To już trzecie „wybuchowe” odkrycie na terenie powiatu jarocińskiego w ciągu miesiąca.

- Pewne jest, że takich znalezisk może być więcej. Zarówno w budynkach jak i w ziemi. Przypominam, że o każdym takim znalezisku, ze względów bezpieczeństwa, należy niezwłocznie informować policję – mówi asp. Agnieszka Zaworska.

Zdjęcia znalezionej amunicji zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz