Zamknij

Policyjny pościg z finałem w Witaszycach

12:12, 08.05.2020 | N.P
Skomentuj
foto.: PAP
REKLAMA

Nawet na 5 lat do więzienia może trafić 34-latek. Mężczyzna zignorował kontrolę drogową. Uciekał przed patrolem, ponieważ doskonale wiedział, co ma na sumieniu.

 

To miała być zwyczajna kontrola drogowa kierowcy, który w obszarze zabudowanym jechał zbyt szybko. Zakończyła się kilkukilometrowym pościgiem. Ten rozegrał się na drodze z Zakrzewa do Jarocina. Miał miejsc nocą.

- Policjanci z Jarocina, pełniący nadzór nad ruchem w Zakrzewie, zauważyli zbliżający się do nich pojazd marki Alfa Romeo, który jechał z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości wycelowany w Alfę wskazał 110 km/h w miejscu, w którym obowiązuje przysłowiowa „pięćdziesiątka”. Mundurowi pokazali kierującemu znak zobowiązujący do zatrzymania się. Kierowca go zignorował. Najpierw zwolnił, wyłączył światła mijania, po czym gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku Jarocina – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Policjanci podjęli pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe  

- Mężczyzna uciekał przed goniącym go radiowozem w kierunku drogi krajowej nr 11. W Witaszyczkach uciekinier skręcił na teren pobliskiego parkingu i opuścił pojazd. Po chwili był już w rękach policjantów – mówi asp. Agnieszka Zaworska.

W zatrzymanym pojeździe policjanci znaleźli narkotyki. W postaci suszu roślinnego.

- Po sprawdzeniu zatrzymanego 34-letniego mieszkańca gminy Żerków okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. W sprawie niezatrzymania się do kontroli oraz posiadania środków odurzających kryminalni wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne. Kierowca usłyszał zarzut z artykułu 178b kodeksu karnego i art 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O jego dalszym losie zadecyduje sąd w Jarocinie – informuje oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Za ucieczkę przed kontrolą drogową 34-latkowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Zatrzymany kierowca nie uniknie także odpowiedzialności za szereg wykroczeń popełnionych podczas pościgu. Między innymi za jazdę bez wymaganych przepisami świateł oraz kierowanie pojazdem nie posiadając do tego uprawnień.

[ALERT]1588966469111[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MatkaMatka

0 0

Nic mu nie zrobią. Policja w Jarocinie omija temat narkotyków. Wolą się nie zabierac za ten temat. A dzieciaki się uzależniają. 01:07, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz