Zamknij

Kolizja i ciężarówka w rowie (ZDJĘCIA)

14:18, 05.05.2020 | N.P
Skomentuj foto.: KPP Jarocin/A. Majewski
REKLAMA

Międzynarodowego Dnia Strażaka jarocińscy nie zaliczą do spokojnych. Dwukrotnie zostali wezwani do zdarzeń drogowych na terenie miasta. Najpierw zderzyły się dwa samochody – osobowy i ciężarowy. Kilka godzin później ciężarówka wylądowała w rowie.

 

Wczoraj przez kilkadziesiąt minut ruch na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie był znacznie utrudniony. Droga została zablokowana około 15:40. Na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wlkp. i ul. Gajowej zderzyły się dwa samochody – osobowy i ciężarowy.  

- Jak ustalili na miejscu policjanci, kierująca samochodem osobowym marki Renault (mieszkanka gminy Jarocin), wyjeżdżając z ul. Gajowej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu ciężarowego marki Scania (mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego). Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń – podaje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kolizja zakończyła się mandatem dla kierującej Renault. Bardziej niebezpiecznie niż stłuczka na ul. Powstańców Wlkp. wyglądała sytuacja, do której doszło późnym wieczorem. O 21:40 strażacy i policjanci znów zostali wywołani ze swoich komend. Tym razem na obwodnicę Jarocina. Tam już leżała na boku ciężarówka z naczepą.

- 49-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, kierując samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą, nie zapanował nad swoim pojazdem i na łuku drogi (zjazd na obwodnicę Jarocina) wjechał do rowu. Pojazd przewrócił się na bok. W czasie, gdy doszło do tego zdarzenia, padał deszcz a jezdnia była mokra co utrudniało warunki podróży kierowcom – mówi asp. Agnieszka Zaworska.

Kierującemu ciężarówką nic się nie stało.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji oraz na usunięciu substancji ropopochodnych z jezdni. Utrudnienia na DK 11 trwały około czterech godzin – informuje OSP Jarocin.

W związku z koniecznością zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu, zjazd na obwodnicę Jarocina od strony Witaszyczek był zablokowany. Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy strażackie – dwa z JRG Jarocin oraz jeden z OSP Jarocin, dwie pomoce drogowe i policja.

W galerii pod artykułem zobaczcie zdjęcia.  

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz