Zamknij

Policyjne kontrole na drogach powiatu jarocińskiego

11:32, 12.02.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie

Muszą się mieć na baczności kierowcy busów, autobusów i samochodów ciężarowych przejeżdżający przez teren powiatu jarocińskiego. Dziś na swojej drodze mogą spotkać policjantów.

 

Na terenie powiatu jarocińskiego trwają działania Truck&Bus.

- Ich celem jest zadbanie o bezpieczeństwo przewożonych w busach i autobusach pasażerów. Sprawdzamy, czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Celem tej akcji jest również ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego osób, które usiadły za kierownicą swojego pojazdu będąc pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Podczas kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów policjanci zwracają uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Pod szczególnym nadzorem oraz kontrolą policjantów przez cały czas są autobusy przewożące dzieci i młodzież.

- Przypominamy, że za przewożenie w pojeździe co najmniej trzech osób więcej od dopuszczonego w homologacji pojazdu, kierowca musi się też liczyć z utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Za każdego nadliczbowego pasażera policjanci nałożą też mandat w wysokości 100 zł za każdą dodatkową osobę – dodaje asp. Agnieszka Zaworska.

[ALERT]1581503505457[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone